23 maja 2024

Jasełka w hrubieszowskiej Dwójce

20 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie przedstawili społeczności szkolnej i zaproszonym gościom tradycyjne Jasełka.

 

Boże Narodzenie to czas magii, radości i wszechobecnej miłości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te przepiękne święta. 20 grudnia w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili Nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie przedstawiając moment narodzenia Jezusa.

Przedstawienie rozpoczęło się krótkim przemówieniem dyrektora szkoły Andrzeja Jurczyńskiego i zaproszonych gości, którzy złożyli gorące życzenia wszystkim zgromadzonym.

 

Uroczystość swoją obecnością uświetnili:

Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa – Paweł Wojciechowski,

Przewodnicząca Rady Miasta Hrubieszowa – Anna Naja,

Monika Hawryluk – w zastępstwie dra Mariusza Nagadowskiego – Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce,

asp. sztab. Jarosław Karkuszewski – reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie,

mjr Wojciech Lachowski – przedstawiciel 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie,

Marek Kruk – przedstawiciel Straży Granicznej

Artur Wojtiuk – Przewodniczący Rady Rodziców,

Iwona Adamczuk – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców,

Teresa Sanocka, Jadwiga Jańczuk i Halina Kowalczuk – emerytowani pracownicy SP nr 2.

 

Już na wstępie nasze serca zostały skradzione przez anielski, taneczny występ uczennic klas 3A, 3C oraz 2B pod opieką pani Elżbiety Charatynowicz.

W jasełkach publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się zanocować w stajence. Jednak przybyli do nich, za sprawą gwiazdy liczni goście: pasterze, aniołowie, dzieci, oraz trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon.

Całość przedstawienia przygotowana przez uczniów klasy 3A, oraz 3C pod opieką Katarzyny Szczepańskiej oraz Elżbiety Charatynowicz pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatana była kolędami oraz pastorałkami w przepięknym wykonaniu Leny Wilkos z klasy 1B, Julii Surowiec z klasy 5A, uczennic z klasy 3A i 3C oraz dziewczynek z klasy 6D, 6C, które przygotowała Beata Fabrowska.

Niesamowita scenografia, przygotowana przez Bogusławę Hrycaj uświetniła tą piękną uroczystość dodając magicznego uroku. Wielkim aplauzem cieszyły się występy najmłodszych uczniów naszej szkoły klasy „0” pod opieką Anny Budzyńskiej, klasy 1C pod opieką Małgorzaty Malickiej – Jankowskiej, klasy 3A pod opieką Elżbiety Charatynowicz.

Ogromne zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców zostało docenione przez widzów, gdyż zarówno przedstawienie, jak i stroje i scenografia wywarły duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Nad całością czuwała Katarzyna Szczepańska.

Wszystkim przybyłym gościom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły życzymy otwartości na innych, życzliwości, uśmiechu na każdy nowy dzień, zwykłego gestu życzliwości powodującego przemianę w innych i w nas samych. Wtedy zawsze w nas jest „Boże Narodzenie”.

 

Tekst: Elżbieta Charatynowicz
Foto: Katarzyna Beń