22 czerwca 2024

Jedynka: Pozytywne zajęcia o skutecznym osiąganiu celów

W ramach uczestnictwa w programie „Szkoła Pozytywnego Myślenia”, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie zrealizowała „zadanie na maj”, przeprowadzenie spotkania z wybranym gościem lub gośćmi.

Reklamy

 

Na spotkania z uczniami w dniu 29.05.2018r. zaproszono „pozytywne panie bibliotekarki” z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu – Filia w Hrubieszowie, panie: Elżbietę Rafalską i Aleksandrę Kopczyńską.

W zajęciach pt. „Studnia życzeń-osiąganie celów”, przeprowadzonych przez zaproszonych gości, uczestniczyły dzieci z klas  3a oraz 3c, które bardzo aktywnie włączyły się w realizację programu „Szkoła Pozytywnego Myślenia”.

Reklamy

Zajęcia z elementami biblioterapii, oparte na odpowiednio dobranym tekście bajki, w przystępny sposób wyjaśniły skuteczną strategię osiągania celów oraz ułatwiły zrozumienie, jak ważny wpływ w aspekcie osiągania celów a tym samym spełniania swoich marzeń mają pozytywne myślenie oraz wiara w siebie i własne możliwości.

Uczestnikom zajęć spodobało się zadanie, polegające na stworzeniu wybranego kontraktu „z samym sobą”, służącego osiągnięciu danego celu, w którym określili: cel, datę, co powinni zrobić by osiągnąć cel, kto może im w tym pomóc oraz podpis.

Reklamy

Spotkania z zaproszonymi gośćmi wprowadziły wszystkich w bardzo dobry nastrój i na długo pozostaną w pamięci dzieci.

                                  

Koordynator programu „Szkoła Pozytywnego Myślenia” w SP Nr 1

Marta Kuczyńska

fot. SP nr 1