23 maja 2024

Jedynka: Rozmawiali o dopalaczach, narkotykach i cyberprzemocy

W miniony piątek hrubieszowscy policjanci po raz kolejny spotkali się z uczniami klas pierwszych gimnazjum, w ramach realizowanego projektu edukacyjno – informacyjnego „Bezpieczne Gimnazjum”. Tym razem mundurowi odwiedzili Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie.

 

W miniony piątek hrubieszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej udali się na kolejne spotkanie do gimnazjalistów z Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie. Wizyta mundurowych odbyła się w ramach projektu informacyjno – edukacyjnego „Bezpieczne Gimnazjum”.

Podczas spotkań z młodzieżą poruszana jest problematyka dotycząca patologii społecznych, a także dopalaczy, cyberprzemocy i innych zagrożeń. Funkcjonariusze podczas prowadzonych pogadanek zwracają także uwagę na umiejętność przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach.

Policjanci przedstawiają uczniom wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji.

Projekt „Bezpieczne Gimnazjum” skierowany jest do gimnazjalistów z klas pierwszych całego powiatu i zakończy się konkursem, który polega na opracowaniu pokazu multimedialnego na jeden z wybranych tematów.

Młodzież podczas spotkania z funkcjonariuszami miała możliwość obejrzenia filmu profilaktyczno – edukacyjnego o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami. Gimnazjaliści mieli wiele ciekawych pytań i spostrzeżeń.źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)