Jedziesz na narty? Pomyśl o bezpieczeństwie rodziny

Polacy pokochali sporty zimowe, podróżując w góry jak tylko spadnie dostateczna ilość śniegu. Wybierając się na urlop z całą rodziną, często zapominają o kwestii bezpieczeństwa. Tymczasem wystarczy wykupić ubezpieczenie turystyczne, by radosne szaleństwo na nartach nie zakończyło się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu i jeszcze poważniejszymi wydatkami.

Reklamy

 

Jak pokazują statystyki, aż 28% Polaków spędza zimowy urlop na stokach narciarskich. Z tej grupy osób ponad 250 tys. rodaków wybiera się w Alpy, licząc na bardziej korzystne warunki do szusowania. Decydując się na wyjazd zagraniczny z rodziną, należy pamiętać nie tylko o wcześniejszej rezerwacji hotelu, sprawdzeniu i spakowaniu niezbędnego sprzętu. Istotne znaczenie ma ubezpieczenie narciarskie, które – w razie nieoczekiwanego wypadku na stoku – pozwoli na pokrycie kosztów leczenia, kosztów rehabilitacji, a nawet kosztów transportu medycznego.

 

Kiedy przydaje się ubezpieczenie narciarskie?

Ubezpieczenie narciarskie warto wykupić zawsze przed planowanym wypoczynkiem zimowym – bez względu na docelowy kierunek podróży. Dotyczy to również wyjazdów w polskie góry, ponieważ – mimo że Polacy mają dostęp do polskiej służby zdrowia – polisa narciarska pozwala uzyskać odszkodowanie, które będzie w stanie pokryć np. koszty rehabilitacji. Natomiast koniecznością jest wykupienie ubezpieczenia przy wyjazdach zagranicznych, ponieważ standardowa karta EKUZ nie zawsze pokryje koszty leczenia, rehabilitacji, ratownictwa czy transportu medycznego.

Warto przy tym mieć świadomość, że ubezpieczenie narciarskie obejmuje także ubezpieczenie OC sportowe. Dla ubezpieczonego oznacza to brak wypłaty środków finansowych osobie pokrzywdzonej, gdy spowoduje on uszczerbek na zdrowiu innego narciarza domagającego się odszkodowania.

 

Szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej

Wykupienie ubezpieczenia narciarskiego daje szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Oznacza to wypłatę odszkodowania nie tylko w razie wypadku na stoku. Jak pokazuje oferta na ubezpieczenie turystyczne w porównywarce wakacyjnapolisa.pl przygotowana przez AXA Assistance, polisa może obejmować:

  • ubezpieczenie bagażu – w razie utraty bagażu, w tym sprzętu sportowego

  • ubezpieczenie NNW – pozwala na wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do wypadku osoby ubezpieczonej,

  • ubezpieczenie OC – przydatne wówczas, gdy osoba ubezpieczona wyrządzi szkodę osobie trzeciej,

  • ubezpieczenie OC sportowe – przydatne wówczas, gdy osoba ubezpieczona wyrządzi szkodę innemu narciarzowi.

Wysokość składki wynosi mniej niż 45 zł (na okres 7 dni dla wyjazdu zagranicznego), a suma ubezpieczenia: 600 000 zł dla kosztów leczenia oraz 600 000 zł dla ratownictwa.

 

 

fot. mat. sponsora