Jubileusz Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie za nami

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W poniedziałek 21 XII 2009 r. z okazji Jubileuszowych 10 lat Gimnazjum nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie na hali przy ul. Żeromskiego odbyła się bogata w program Jubileuszowa Impreza z udziałem absolwentów, obecnych uczniów, grona pedagogicznego i specjalnych gości Burmistrza Miasta i sekcji karate z Hrubieszowa.

***

Zaczął dyrektor szkoły

Na tle ładnej dekoracji, na początek p. Janusz Hawryluk wydając właściwe komendy wprowadził szkolny poczet sztandarowy, który podniósł atmosferę tej pięknej uroczystości. Jubileuszową imprezę, oczywiście tak jak być powinno, otworzył długoletni dyrektor Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego mgr Artur Dąbrowski. W swoim przemówieniu przywitał wszystkich obecnych, w tym zacnych gości Burmistrza Miasta Hrubieszowa p. Zbigniewa Doleckiego i Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta p. Szymona Patkowskiego oraz m.in. byłą przewodniczącą Rady Rodziców p. Agatę Krzaczek, opowiedział krótko o historii tegoż Gimnazjum oraz książce jubileuszowej, którą opracował niżej podpisany, podziękował nauczycielom, pracownikom oraz uczniom za wielki wkład w osiągnięciach ich szkoły w ciągu minionych 10 lat.

Następnie Burmistrz Miasta

Z kolei głos zabrał Burmistrz Miasta Hrubieszowa p. Zbigniew Dolecki, który m.in. gratulował dotychczasowych osiągnięć, życząc dalszych sukcesów i wręczył upominek.

Z kolei przewodnicząca RR

Następnie głos zabrała obecna przewodnicząca Rady Rodziców Jubilata p. Anna Naja, która na ręce p. dyrektora wręczyła piękny bukiet kwiatów, życząc dalszych, jak te kwiaty sukcesów.

W imieniu nauczycieli

W końcu głos zabrał niżej podpisany, dziękując pracodawcom w imieniu grona pedagogicznego (emerytowanego też) za możliwość wykazania się w pracy w tej szkole, młodzieży za możliwość ukierunkowania ich uzdolnień i przełamywania niewielkich kłopotów wychowawczych, życząc dalszych sukcesów i mając na myśli, że z okazji 15 lat, to ta książka przez to zapewne będzie dużo obszerniejsza.

Część artystyczna obecnych uczniów

Po części oficjalnej scenę główną opanowali przygotowani przez p. Beatę Caboń aktualni mentorzy, aktorzy i artyści, którzy swoim występem, jak było widać, rozbawili świetnie widownię. A byli to: Rafał Woźniak, Jakub Mielniczuk, Martyna Witkowska, Barbara Pędzik, Natalia Zglinicka, Iwona Grzeszczuk, Kamil Niedobit, Krystian Łamejko, Kamil Mróz, Anna Marcych, Magda Sterniczuk, Karol Opała.

Cześć artystyczna absolwentów

Następnie widownia wyraźnie ożywiła się, ponieważ za mikrofony chwyciły dwie piękne dziewczyny (oczywiście absolwentki naszej szkoły), ale okazało się, że na dodatek jeszcze wspaniale śpiewają, a były to Magda Burda i Małgorzata Bielecka, mające już sukcesy w tej branży w konkurencji ogólnopolskiej. Więc nic dziwnego, że rozlegały się, co chwilę, głośne oklaski.

Po chwili do swoich instrumentów podeszli członkowie zespołu rockowego Zorbas’Band czyli: Michał Kubiak – perkusja, Tomasz Ciesielczuk – gitara basowa, Mateusz Sołtysiak – gitara/orkiestra i twórca, gitarzysta, solista oraz dusza zespołu p. Marcin Mróz. Na początek świetnie razem z nimi zaśpiewała Magda Burda, a następnie, zespół przedstawił swój pełen polotu, rytmiczny repertuar, w tym dla niżej podpisanego nieśmiertelny utwór Jimi Hendrixa „Hey Joe”. W tym ostatnim utworze Mateusz Sołtysiak zadziwił słuchaczy grając na gitarze trzymając ją daleko za … głową. Więc nic dziwnego, że po zakończeniu koncertu oklaski trwały bardzo długo.

Występ gości – karate …

Nagle na hali stało się biało, a przyczyna była prosta, ponieważ wkroczyli na nią zaproszeni członkowie Hrubieszowskiego Klubu Karate – Kyokushin pod przewodnictwem szkoleniowców p. Marka Wołosa, Zdzisława Wołosa i Grzegorza Słotwińskiego. Licznych widzów zadziwił wysoki poziom umiejętności tak młodziutkich adeptów tej dyscypliny sportowej, o czym mówią załączone zdjęcia. Następnie swoją sprawność wykazali: mistrz Polski juniorów Mateusz Wołos i mistrz województwa juniorów Mateusz Wietrzyk, a nawet stoczyli pokazową walkę. Ciekawą walką był pokazowy pojedynek Zdzisława Wołosa z Mateuszem Wołosem (czyli ojca z synem). Następnie swoje umiejętności przedstawili trenerzy (senseie) w pokazach indywidualnych i w końcu nastąpiło łamanie stopą desek. Po twarzach licznie oglądających, widać było, że występ HKKK podobał się bardzo i słyszałem, że już niektóre osoby chcą zapisać się na treningi.

Piłkarki ręczne

W dalszej części imprezy zaprezentowały się piłkarki ręczne, po zaciętej walce 7:5 (do przerwy 5:3) wygrały obecne uczennice z absolwentkami. Skład absolwentek: Agnieszka Szwanc (2 bramki), Aldona Boniewska, Ada Lackońska, Diana Głowacz (wszystkie po 1 bramce), Sylwia Dąbrowska (studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), Agnieszka Łatka ( maturzystka ZS 3 Hr.) oraz Majka Hojda, op. Marek Kitliński; skład uczennic: Maja Pukaluk (3 bramki), Wiola Kaczanowska (3 br.), Józefina Irek (1 br.), Wioletta Maślanka, Majka Zglinicka, Magda Jabłońska, Paulina Szczepańska, Krystyna Kusiak (znakomita bramkarka), Martyna Boniewska, op. Krystyna Rozkal, sędziowali: Jaromir Łokaj i Kamil Niedobit, wyniki piłkarek i piłkarzy zapisywała Oktawia Kuczewska.

Akrobatyka sportowa

Po meczu nastąpił występ gimnastyczny nauczyciela mgr Roberta Jóźwiaka i ucznia Piotra Łukasiewicza, jak zwykle coś takiego jak ćwiczenia dwójkowe, musi się podobać, a szczególnie to salto w przód Piotrka z nóg nauczyciela..

Piłka nożna

No i w końcu to, na co wiele osób czekało, a mianowicie mecz piłki nożnej pomiędzy absolwentami i obecnymi uczniami zasilonymi dwoma nauczycielami wf. Mecz musiał się podobać, ponieważ wśród absolwentów wystąpiły takie gwiazdy tej dyscypliny jak: Piotr Fulara (obecnie Łada Biłgoraj), Rafał Oleszczuk (obecnie Unia Hrubieszów, strzelił w meczu 5 bramek !!!) i znakomity bramkarz Jakub Ciesielczuk. Wynik 6:1(2:1) dla absolwentów, których jeszcze udanie reprezentowali: Sławomir Lebiedowicz (1 bramka), Daniel Jagiełło, Tomasz Ślęzak, Konrad Znajomski, Bartłomiej Musielak, Rafał Kata, op. Marek Kitliński, skład uczniów: Eryk Kościowski, Krystian Łamejko, Przemek Osmański, Grzegorz Wojtiuk, Patryk Prokopowicz, Piotr Łukasiewicz, Cezary Pietraszek, nauczyciel i op. mgr Robert Jóźwiak (1 bramka) oraz mgr Jaromir Łokaj. Sędziowali: Krystyna Kusiak i Kamil Niedobit.

Nad nagłośnieniem czuwał Tomek Kokoszka i w wolnych chwilach Przemek Osmański.

Wystawa

Już przed uroczystościami była przygotowana bogata wystawa związana z historią szkoły, również i SP nr 2 w Hrubieszowie, którą przygotowały panie: Helena Nieradko i Anna Budzyńska.

Jubileuszowa książka

Może dla wielu jest za skromna, ale niestety, jest to ¼ materiału jaki jest posiadany, ponieważ na wydrukowanie całości i w większej ilości przerastała zdobyte na ten cel finanse. Książka została opracowana społecznie przez: niżej podpisanego, dyr. szk. i p. Beatę Caboń (oboje korekta), a do druku komputerowo przygotował p. Marcin Mróz.

Mamy nadzieję, że kto ją posiada z zadowoleniem stwierdzi, pisze o mnie, jestem na zdjęciu, itd. A być może, ktoś z absolwentów naszego gimnazjum pokusi się napisać pracę licencjacką lub magisterską na temat działalności swojej szkoły, to ta książka zapewne będzie tej pracy podstawą, tym bardziej, że zawiera konkretne fakty.

Piękną dekorację przygotowały:

p. Agnieszka Śleżyńska, Natalia Zglinicka, Patrycja Pankiewicz, Józefina Irek

I to już koniec

Wszystko co miłe, wesołe i przyjemne też się kończy, więc za mikrofon chwycił jeszcze raz dyr. A. Dąbrowski, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia Jubileuszu, bezpośrednio w nim uczestniczącym i kibicującym. Wszyscy życzyli sobie – spotkajmy się za 5 lat, jak szkoła osiągnie lat piętnaście i … miejmy nadzieję, że tak będzie!!!

***

Opracował – mak

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

Zdjęcia na stronie Gimnazjum nr 2 »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009