23 maja 2024

Julia Kosel nowym starostą hrubieszowskim

Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Maryla Symczuk na jeden dzień oddała władzę 8-letniej Julce, uczennicy II klasy, jednej z hrubieszowskich szkół.

 

Przypomnijmy, dziewczynka wylicytowała „Dzień ze starostą” w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym samym wspierając fundację kwotą 2.600 zł.

Dzień pełen atrakcji odbył się 1 lutego 2019 r.

Julka, jak na prawdziwego samorządowca przystało, stawiła się wraz z mamą w urzędzie punktualnie i od razu zabrała się do pracy. W gabinecie czekała na nią starosta, która opowiedziała o charakterze pracy na tym stanowisku, odpowiedzialności w związku z jego sprawowaniem, organizacji powiatu, gminach wchodzących w jego skład oraz najważniejszych powiatowych zabytkach.

Pracując w sekretariacie, Julia zapoznała się ze strukturą urzędu i poszczególnymi wydziałami. Następnie, zgodnie z planem, przyszedł czas na wizytę w jednostkach organizacyjnych.

W Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, pracownicy przywitali dziewczynkę brawami. Młoda pani starosta miała okazję wręczyć nominację p.o. Dyrektor Marii Kwiatkowskiej.

W muzeum im. ks. Stanisława Staszica wnikliwie i z wielkim zainteresowaniem poznała historię naszego regionu, a największe wrażenie zrobiły wykopaliska archeologiczne i historia Gotów.

Nowym doświadczeniem była wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej, gdzie poznała wyposażenie samochodów strażackich, specyfikę akcji ratowniczych oraz codzienną pracę strażaków.

Po dniu intensywnej pracy przyszedł czas na relaks – kręgle w restauracji Gniecki. Pizza i wielki puchar lodów – to było to, na co nowa pani starosta czekała najbardziej.

Po powrocie do urzędu, Julka na pamiątkę dostała książkę z dedykacją, powiatowe gadżety, a nawet usprawiedliwienie nieobecności w szkole, podpisane przez starostę Marylę Symczuk.

To był najlepszy dzień w moim życiu, a w przyszłości chciałabym pracować w urzędzie – tak dziewczynka podsumowała te intensywne godziny, wręczając w podziękowaniu kwiaty.


tekst i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie