22 lipca 2024

Karta I.C.E.

Karta I.C.E. do nabycia w ZR PCK w Hrubieszowie
Każda karta jest spersonalizowana, zawiera imię i nazwisko posiadacza oraz numery telefonów do 3 osób, które należy powiadomić w razie wypadku. Na odwrocie karty umieszczona jest informacja ze wskazówkami, jak należy zachować się w sytuacji wypadku.

Reklamy

u>Jak pozyskać kartę I.C.E.?
Wystarczy kupić zdrapkę z kodem dostępu, zalogować się na stronie www.pck.org.pl/ice i wpisać swoje dane. Gotową kartę wyślemy pocztą. Koszt zdrapki to zaledwie 5zł. Obecnie zdrapki dostępne są już w wielu placówkach PCK na terenie całego kraju.

Reklamy

Gdzie nosić kartę I.C.E.?

Kartę należy nosić zawsze przy sobie, najlepiej w kieszeni lub saszetce przy pasku z dala od dokumentów lub portfela, które mogą zostać nam skradzione.

Reklamy

Dlaczego karta I.C.E. PCK a nie hasło I.C.E. w telefonie?

PCK absolutnie nie zniechęca do wpisywania hasła I.C.E. do telefonów, czy stosowania innych form komunikacji w razie wypadku. Pamiętajmy jednak, że telefon może ulec zniszczeniu w trakcie wypadku, może także wyładować się w nim bateria, lub stanie się obiektem kradzieży. Karta I.C.E. PCK jest wykonana z plastiku. Dane są na niej nadrukowane, co zapewnia jej trwałość, a sama w sobie nie stanowi obiektu zainteresowania złodzieja.

info
PCK Hrubieszów