21 września 2023

Kinga ze Staszica – II miejsce w świecie! Triumfalny powrót z USA

17 maja 2013 r. nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników międzynarodowego konkursu dla młodych naukowców E(x)plory 2013, którego finał miał miejsce w Phoenix (USA, Arizona). Przekonani o wysokim poziomie zaawansowanych naukowo badań z zapartym tchem i zaciśniętymi kciukami wszyscy przez cały czas kibicowaliśmy Kindze Panasiewicz, uczennicy II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. St. Staszica.

Reklamy

Dziś z wielką dumą i radością informujemy, że Kinga zdobyła II miejsce w dziedzinie medycyny i zdrowia (Medicine and Health Science) w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Society for Science & the Public in partnership with the Intel Foundation.

Sukces jest ogromny, tym bardziej, że Kinga jest jedynym uczestnikiem z Polski, któremu udało się zajść tak daleko. Ten doskonały wynik dowodzi faktu, że realizacja marzeń zależy tylko od naszych chęci. Kinga przeprowadzała swoje badania korzystając z pomocy koleżanek i kolegów z klasy przy wsparciu nauczycieli. Szkoła, jako placówka dysponująca pełnym, bogatym i różnorodnym wyposażeniem technicznym i medialnym zapewniła uczennicy bazę do jej eksperymentów.

Reklamy

Czekamy na powrót Kingi mając nadzieję na poznanie szczegółów, którymi z chęcią podzielimy się ze społecznością szkoły i regionu.

http://www.societyforscience.org/document.doc?id=494 – szukaj na str. 29.

Reklamy