25 lipca 2024

Koduj z Gigantami w Hrubieszowie

Wrzesień w Hrubieszowie pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci, dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo”.

Reklamy
Warsztaty KzG: 10-11 września 2022 r. Giganci Programowania Hrubieszów

Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września w całej Polsce. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, NASK i ORE.

Jak wziąć udział w zajęciach?

Reklamy

­

Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy na wydarzenie wystartowały już 22 sierpnia na stronie www.kodujzgigantami.pl

Reklamy

Program zajęć “Koduj z Gigantami” dostosowany jest do dzieci i młodzieży w różnym wieku, dzięki czemu uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym dla nich środowisku przy wykorzystaniu popularnych gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych. Tym razem jednak, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci.

– 11. edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki cyberbezpieczeństwa. Dziś ataki hakerskie są tak powszechne, że powinniśmy wyczulać na nie dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nich w sieci zagrożeniami – mówi Dawid Leśniakiewicz, współorganizator warsztatów.

Na młodszych uczestników warsztatów czekają zajęcia z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Dzieci w wieku 10-12 lat także zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch lub będą mogły wybrać zajęcia prowadzone w środowisku App Inventor. 

Starsi uczestnicy warsztatów zmierzą się zaś z kodowaniem w znanych i popularnych językach programowania, które są powszechnie używane w branży IT.

W trakcie warsztatów z programowania w językach Python oraz C# zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, młodzież w wieku 13 -18 lat dowie się m.in. jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy.

Zapisy na warsztaty wystartowały już  22 sierpnia, a akcja będzie prowadzona we wrześniu w całej Polsce, zarówno w formule stacjonarnej jak i online. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja na wybrane warsztaty.

Rejestracja na wydarzenie oraz dokładne adresy, terminy w konkretnych miastach dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl  (Należy wybrać lokalizację Hrubieszów, grupę wiekową dla dziecka, kurs na jaki zapisujemy dziecko oraz godzinę). Serdecznie zapraszamy !!! 

Informacje TEL. 734 631 615

https://www.facebook.com/giganciprogramowaniahrubieszow

­­

Partnerem medialnym warsztatów jest portal lubiehrubie.pl.

­

(info, grafika: Organizatorzy)


Zobacz też:

Hrubieszów: Po raz kolejny uczczą pamięć kolegów

Hrubieszów: Po raz kolejny uczczą pamięć kolegów


Zerknij na Instagram →