24 maja 2024

„Kolędy czas…” w Bibliotece Pedagogicznej

W hrubieszowskiej Bibliotece Pedagogicznej zachęcano do przeżywania zbliżających się Świąt – kolędami w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie. Spotkanie pt. „Kolędy czas…” odbyło się 18 grudnia 2013 roku.

 

Cyprian Kamil Norwid zachęcał do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia słowami: „Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba / Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba”. W hrubieszowskiej Bibliotece Pedagogicznej zachęcano do przeżywania zbliżających się Świąt – kolędami w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie. Spotkanie pt. „Kolędy czas…” odbyło się 18 grudnia 2013 roku.

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów, przygotowany został przez nauczycieli ZSM Nr 2: panią Beatę Lichoń-Fabrowską i pana Marcina Mroza. Występ uczniów wprowadził wszystkich w świąteczny, uroczysty nastrój. Wielu wzruszeń i radości dostarczyły uczestnikom – pięknie wykonane popularne kolędy i recytowane utwory poetyckie. Uczniowie wykazali się dużymi zdolnościami artystycznymi. W spotkaniu wziął udział Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa pan Paweł Perelmuter. Wśród zaproszonych gości byli twórcy naszego regionu: panie – Helena Piekarz, Małgorzata Skowron oraz pan Jan Kalisz. Uczestniczyli w nim dyrektorzy i pracownicy hrubieszowskich placówek kulturalno-oświatowych, nauczyciele, bibliotekarze, słuchacze Hrubieszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie. Spotkanie prowadziła pani Elżbieta Bednarek, kierownik Biblioteki.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa zatytułowana „Pocztowe Karty Bożonarodzeniowe z kolekcji Jana Kalisza”, znanego hrubieszowskiego pisarza, regionalisty i kolekcjonera. Obecny na spotkaniu autor przybliżył historię eksponowanych kart, zachęcając wszystkich do obejrzenia wystawy.

W Bibliotece zaprezentowano też bożonarodzeniowe ozdoby, wykonane przez panią Agatę Muchę, nauczycielkę Szkoły Podstawowej w Czerniczynie. Można je było zakupić i dzięki temu wesprzeć chorego ucznia.

Życzenia świąteczne uczestnikom spotkania złożył Burmistrz, pan Paweł Perelmuter. Na zakończenie wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.

 

BP Hrubieszów