Konkurs na dyrektora hrubieszowskiego ZOZ-u rozstrzygnięty

Po usunięciu wiosną br. Zofii Laskowskiej ze stanowiska dyrektora hrubieszowskiego szpitala, w związku ze złamaniem przez nią przepisów Ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, w wyniku przeprowadzonego przez Starostwo Powiatowe konkursu stanowisko to objęła ponownie… Zofia Laskowska.

Reklamy

CBA w wyniku kontroli w szpitalu wiosną br. wykazało, że dyrektor tej placówki lek. Zofia Laskowska złamała przepisy Ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, które ograniczają osobom na kierowniczych stanowiskach w publicznych instytucjach możliwość dorabiania w firmach konkurencyjnych, np. prowadząc prywatną praktykę lekarską. Pani Dyrektor prowadziła w Hrubieszowie gabinet laryngologiczny, przez co z mocy ustawy została ze stanowiska usunięta.

Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora szpitala, swoje kandydatury zgłosili: Edyta Miścior, pracująca jako kadrowa w SP ZOZ oraz była dyrektor – Zofia Laskowska. W wyniku jego rozstrzygnięcia stanowisko ponownie objęła Zofia Laskowska.

Będący podstawą odwołania Pani Dyrektor prywatny gabinet został przez nią na czas pełnienia funkcji publicznej zamknięty, zaś działalność gospodarcza zawieszona.

(foto: „T.Z.”)