19 czerwca 2024

Konsultacje w sprawie budżetu

11 stycznia w SKK Słoneczko Burmistrz wraz ze swym zastępcą, pracownikami Urzędu Miasta i radnymi spotkali się z mieszkańcami osiedli Polna, Kolejarz i Piłsudskiego w sprawie konsultacji dotyczących budżetu miasta na rok 2007.

Reklamy

Gwoli wyjaśnienia należy przypomnieć, że projekt budżetu na rok 2007 przygotowała jeszcze ekipa poprzedniego Burmistrza – Franciszka Sucheckiego.

Na ogłoszeniach, które rozklejono w mieście wyczytałem, że projekt budżetu jest do wglądu dla mieszkańców miasta w Urzędzie Miasta i na stronie internetowej UM.

Reklamy

W Urzędzie Miasta do wglądu zapewne jest – na stronie internetowej go jednak nie znalazłem. Nie mogę w związku z tym podać Wam linku, byście się osobiście z projektem mogli zapoznać.

Na mój rozum nie wygląda on jednak zbyt dobrze. Prawie 2 miliony deficytu i co gorsza obcięte tragicznie wydatki na edukację, kulturę, sztukę i sport.

Reklamy

Burmistrz Dolecki zapowiada szybkie autopoprawki i miejmy nadzieję, że nie będą to gołosłowne obietnice.

Ponieważ na rok 2007 nie zostały przygotowane żadne projekty pozyskiwania środków unijnych, z tego co zrozumiałem, polityka ekonomiczna nowych władz opiera się mniej więcej na pomyśle, żeby w roku obecnym spłacić jak największą ilość miejskich długów po to, żeby od roku 2008 moc skierować wszystkie działania właśnie w kierunku pozyskiwania unijnych pieniędzy na inwestycje.

14 lutego planowana jest sesja Rady Miasta w sprawie budżetu, więc wszystkich zainteresowanych zapraszam do udziału – w końcu nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy się przyglądali z bliska pracy wybranych przez nas radnych.

Oprócz spraw związanych z budżetem, Burmistrz odpowiadał mieszkańcom na szereg pytań dotyczących spraw związanych bezpośrednio z terenem miasta zamieszkiwanym przez nich. W dyskusji pojawiły się sprawy związane m. in. z: uciążliwością przystanku autobusowego przy Stokrotce II, remontów chodników, korzystania z kontenerów na śmieci mieszkańców ich nie opłacających, podwyżek ciepła i sytuacji panującej w ZEC, współpracy Miasta z HSM i wspólnotami, bezpieczeństwa.

Było to pierwsze z wielu spotkań poświęconych konsultacji budżetu i sprawom bieżącym. Wkrótce następne.

zobacz zdjęcia >>