Kościuszko: Rajd rowerowy do Nadleśnictwa Strzelce

10 czerwca uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie wybrali się wraz z opiekunami na rowerowy rajd do Maziarnii Strzeleckiej.

Reklamy

 

10 czerwca klasa matematyczna 2a (wraz z wychowawcą i opiekunami) wybrała się na rowerowy rajd do Maziarnii Strzeleckiej.

Korzystając z bardzo dobrej pogody pokonaliśmy drogę prawie 20 km w niewiele ponad godzinę, podziwiając piękno okolicznych miejscowości.

Dzięki uprzejmości i gościnności Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce – p. doktora Mariusza Nagadowskiego, mogliśmy poznać specyfikę tego miejsca, jego funkcjonowanie, dowiedzieć się więcej na temat Lasów Państwowych, zwiedzić pałac myśliwski, tutejszą szkółkę leśną wraz z jej nowinkami technicznymi.

Ciekawa lekcja geografii, którą podzielił się z nami p. dr Mariusz Nagadowski i za którą bardzo dziękujemy, na pewno przyda się nam za rok na maturze.

Był też czas na ognisko i pieczone kiełbaski wraz z gospodarzami tutejszego miejsca, które przygotowano dla nas.

Sporą dawkę wiedzy o tym miejscu przekazał nam też p. Marek Danilczuk, który opiekował się nami podczas pobytu.

Po kliku godzinach spędzonych w miłym klimacie i na świeżym powietrzu, wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. Mimo fizycznego zmęczenia wszyscy byliśmy zadowoleni i chętnie jeszcze kiedyś odwiedzilibyśmy to miejsce.

 

(tekst i fot. ZS nr 3)

 

Pełna fotorelacja:

http://zsnr3.pl/portfol…/wizyta-2a-w-nadlesnictwie-strzelce/