26 maja 2024

Leszek Kwiatkowski, menadżer zespołu NANA.

Menadżer zespołu NANA, Leszek Kwiatkowski , szef Syndykatu Artystycznego, który zajmuje się kompleksową organizacją wszelkiego rodzaju projektów i imprez artystycznych, przebywał z wizytą w Hrubieszowie u zespołu YAGO.

br />Wizyta, oprócz strony kurtuazyjnej, miała również stronę roboczą. Chodziło o ustalenie terminów realizacji płyty kwartetu NANA w YAGO STUDIO w Hrubieszowie oraz o uzgodnienie szczegółów artystycznych tego projektu.

Przypomnę jedynie, że NANA zdobyła główną nagrodę w zeszłorocznym koncercie Debiutów na festiwalu opolskim.

Korzystając z okazji, udało mi się przez chwilę porozmawiać z Panem Leszkiem.

Jak doszło do powstania zespołu NANA?

To… musimy się cofnąć do roku 2002… Na Festiwalu Młodych Talentów w Stargardzie Szczecińskim, główne miejsca zajęły trzy dziewczyny: Ilona, Kasia i Ela. Organizator i dyrektor festiwalu zwrócił się do mnie z prośbą o zaopiekowanie się nimi w sensie artystycznym. Ponieważ nie było wówczas na rynku estradowym takiej formacji, wpadł mi do głowy pomysł, żeby stworzyć kwartet, w związku z czym do dziewczyn dołączyła moja córka Alicja i tak właśnie powstała NANA. Pierwsza próba odbyła się 7 lipca 2002, a 26 lipca dały swój pierwszy, debiutancki koncert.

Mamy styczeń… Jakie są plany zespołu na ten rok?

Poważnie podchodzimy do udziału w kilku festiwalach. Nie wiadomo, czy wszystkie plany uda się zrealizować, ale mamy nadzieję, że tak. Przymierzamy się do koncertu Premier w Opolu, do organizowanego przez TVN festiwalu Sopot, do Przebojów Jedynki oraz do kilku innych. W przyszłym roku zaś mamy zamiar zgłosić piosenkę do konkursu Eurowizji. Po za tym oczywiście NANA koncertuje.

A jak się układa wasza współpraca z YAGO?

Z mojego punktu widzenia świetnie. Nie dość, że chłopcy nagrywają dla dziewczyn piosenki, nie dosyć, że są świetne układy towarzyskie, to jeszcze Mariusz Telicki aranżuje utwory i je produkuje. Całe YAGO uczestniczy zresztą w nagraniach wnosząc swoje pomysły. Mogę powiedzieć, że to głównie dzięki aranżowi piosenki „Gdzie ci mężczyźni?”, dziewczyny zdobyły główną nagrodę w opolskim koncercie Debiuty.

zobacz zdjęcia >>