18 kwietnia 2024

Książka na telefon i Bookcrossing

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie informuje o podjęciu akcji „Książka Na Telefon”. Biblioteka pragnie w ten sposób wyjść naprzeciw potrzebom czytelników.

br />Punkt „Książka Na Telefon” znajduje się w siedzibie MBP ul. 3-go Maja 7.

Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18.

Z usługi tej mogą korzystać osoby niepełnosprawne, chore, ludzie starsi, mieszkańcy Hrubieszowa, którzy nie mają możliwości skorzystania z pomocy rodziny lub znajomych, aby wypożyczyć książki.

Dzwoniąc pod numer telefonu 0 84 696 30 47 można zamówić interesujące pozycje oraz książkę mówioną (duży wybór książek nagranych na kasety magnetofonowe – oferta dla osób niewidomych, słabo widzących i dyslektyków).

Osoby posiadające dostęp do Internetu mogą przesłać swoje zgłoszenia na nasz adres: mbp.hrubieszow@wp.pl

Wypożyczenie i dostarczenie materiałów bibliotecznych jest bezpłatne.

Bookcrossing

W miesiącu styczniu 2006 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie czynnie włącza się do międzynarodowej akcji p. h. UWOLNIJ KSIĄŻKĘ, czyli BOOKCROSSING, polegającej na celowym pozostawieniu książki na „półkach”, aby każdy mógł ją przeczytać i przekazać dalej.

BookCrossing to uwalnianie książek. Książki na półce nikomu nie przynoszą już pożytku, żyją wtedy, kiedy są czytane. Wszystkie książki warte są przeczytania, ale nie wszystkie warte są kupowania. Każda książka ma swojego czytelnika. Musi go tylko znaleźć.

Cele akcji są proste: chodzi o podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce, o przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, o znalezienie przyjaciół i znajomych myślących podobnie jak my i wreszcie – o dobrą zabawę.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.bookcrossing.pl

Uwalniane książki będą dostępne na półce znajdującej się przy drzwiach wejściowych do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy HDK, ul.3 – go Maja 7.

Zapraszamy!!!

Materiał nadesłała Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie.