LO Staszic w telewizji

30 czerwca 2020 roku na zaproszenie prowadzących program „Między Wisłą a Bugiem” (TVP3) Izabeli Śledź i Józefa Szopińskiego mieliśmy możliwość opowiedzieć o sukcesach naszych uczniów w konkursach, dotyczących języka rosyjskiego.

Reklamy

Kilka krótkich chwil na antenie pozwoliło zaledwie zaznaczyć, jak nasi uczniowie, których reprezentowała Izabela Mrozowska (kl. 1E), jedna z tegorocznych finalistek Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego, przygotowują się do zmagań konkursowych, o czym piszą, czyje utwory recytują.

Z rozmowy wynika jedno – uczniowie hrubieszowskiego Staszica chętnie uczą się języka rosyjskiego, a nauczyciele wspierają w doskonaleniu ich umiejętności, stwarzają odpowiednie warunki, by młodzi ludzie mogli jak najlepiej rozwinąć skrzydła i wznieść się na szczyt. Towarzyszący stres, a jednocześnie poczucie dumy i szczęścia spowodowały, że takie chwile pozostaną z nimi na długo, będą motywacją do dalszej pracy i podejmowania kolejnych wyzwań oraz zachętą dla innych.

Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i docenienie sukcesów naszych uczniów.

Link do programu (wystąpienie Izy i p. Pawluk od minuty 23.00 do 29.00):

https://lublin.tvp.pl/48757531/30-czerwca-2020

info i fot. LO Staszic