22 maja 2024

Majowa integracja mieszkańców

Koncerty wokalne i muzyczne, integracyjny marsz z okazji Dnia Flagi, festyn i uroczystości patriotyczno-religijne. Tak zbliżające się święta majowe będą obchodzić mieszkańcy Hrubieszowa.

W czwartek 1 maja o 16.00 na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury odbędzie się „Euromajówka”, czyli koncert orkiestry dętej i solistów z grupy wokalnej działającej w HDK. 

Dzień później, czyli w piątek 2 maja, również po południu, Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza do udziału w organizowanym po raz trzeci marszu z okazji Dnia Flagi. Jego uczestnicy zbiorą się o 16.30 na placu przy HDK, skąd przejdą ulicami: 3 Maja, Staszica, Prostą, Ludną i Piłsudskiego, by Staszica i 3 Maja wrócić pod HDK, gdzie wspólnie odśpiewają hymn. Organizatorzy marszu wierzą, że chętnych do zamanifestowania przywiązania do tradycji i jednego z najważniejszych symboli narodowych, nie zabraknie.

Dzień później odbędą się oficjalne obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i festyn z okazji Dnia Integracji Europejskiej. Część oficjalna rozpocznie się o 9.45 przy kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja. Zainauguruje je podniesienie flagi państwowej na maszt, po którym okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Tadeusz Garaj. W dalszej części uroczystości zaplanowano apel pamięci, salwę honorową i złożenie wieńców pod Pomnikiem Legionisty, a całość zakończy msza święta w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych.

Na 16.00 Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza na popołudniowy festyn integracyjny na plac przy HDK, gdzie zaplanowano cykl koncertów, występów, pokazów i zabaw dla najmłodszych. 


źródło: ias24.eu