22 maja 2024

Mały Mistrz Mowy Polskiej – recytacje hrubieszowskich przedszkolaków

W dniu 23 kwietnia 2018 r. w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbył się Miejski Przedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej „Mały Mistrz Mowy Polskiej”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasza Zająca.

 

Organizatorkami wydarzenia były: nauczycielka  Dorota Marciniuk z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Hrubieszowie  oraz Anna Czernysz i Wanda Mieliczek z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mali miłośnicy poezji dziecięcej nie zawiedli i tłumnie przybyli na Przegląd.

Głównym celem Miejskiego Przedszkolnego Przeglądu Poezji Dziecięcej „Mały Mistrz Mowy Polskiej” jest popularyzacja i rozbudzanie u dzieci zainteresowań poezją, rozwijanie uzdolnień recytatorskich dzieci, a także promowanie artystycznych umiejętności dzieci oraz ich wkładu w rozwój kultury, ze zwróceniem szczególnej uwagi na promocję kultury języka polskiego.

W czasie trwania Przeglądu Poezji Dziecięcej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało 26 dzieci.

Wśród zaproszonych gości pojawił się Burmistrz Miasta Pan Tomasz Zając, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Halina Kurek, poetka Pani Małgorzata Skowron oraz Joanna Raczyńska z Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie.

Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze swoich ulubionych polskich poetów. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Na scenie prezentowane były najczęściej utwory z repertuaru klasycznej poezji dziecięcej, autorów takich jak: Jan Brzechwa, Julian Tuwim,  Agnieszka Frączek, Wanda Chotomska czy Maria Konopnicka , nie zabrakło również utworów współczesnych , autorstwa między innymi Małgorzaty Skowron.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek- książkę i dyplom, my- jako Organizatorzy  upewniliśmy się w przekonaniu, że przedszkolaki kochają poezję dziecięcą i warto organizować dla nich takie imprezy.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom! Dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne wiersze. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie dzieci. Panu Burmistrzowi za patronat i ufundowanie nagród.

 

 

Zdjęcia na stronie MBP:

http://www.mbp.hrubieszow.avx.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1105:mmmp&catid=24&Itemid=147

 

(źródło i fot. Przedszkole nr 5 / D. Kuśmierek, MBP)