Medale pamiątkowe – miła niespodzianka dla gości

Pamiątkowe odznaczenia – charakterystyczne medale – to idealne rozwiązanie, które podwyższa rangę wydarzenia, a jednocześnie może być elementem zaskoczenia uczestników. Kluczem do sukcesu jest tu odpowiednie zaprojektowanie, a zarazem… utrzymanie całej ceremonii w tajemnicy.

Reklamy

 

Uroczyste spotkania, zarówno lokalne jak i o znacznie szerszym zakresie, łączy jeden wspólny mianownik – to często ich przewidywalność. Prelekcje, przedstawienie zaproszonych gości, odczyty – wszystkie te elementy bywają powtarzalne, co sprawia, że event traci łatwo poczucie swojej oryginalności. Stąd częste poszukiwania atrakcji – symbolicznych dodatków, które mogłyby zmienić nieco całokształt czasami nazbyt sztampowych ceremonii. Ceremonia nie musi jednak kończyć się symbolicznym pokazem czy przemówieniem; idealną klamrą bywa wyróżnienie osób, które – z różnych względów – zasługują na szczególne honory.

W te założenia świetnie wpisuje się wręczenie medali pamiątkowych. Tu pojawia się jednak warunek – szczególnie cenne pod względem emocjonalnym okazują się, gdy pozostają niespodziewane. Tego typy zaskoczenie dla uczestników każdego wydarzenia to z jednej strony wyróżnienie, a z drugiej miła, wizerunkowa niespodzianka.

Medale pamiątkowe jako prezent

Tego typu oznaczenia łączą środowiska i branże, wydarzenia o każdym charakterze – od oficjalnych po bardziej swobodne. Niezależnie od rangi, pamiątkowe medale stanowią szczególnie ciekawy motyw wyróżnienia. Zakres imprez, które mogą być zakończone wręczeniem odznaczeń jest szeroki – to m.in.:

  • imprezy firmowe i branżowe
  • jubileusze
  • prezentacje produktowe z wyróżnieniem osób zaangażowanych w projekt
  • wydarzenia okazjonalne
  • wydarzenia państwowe czy samorządowe.

Medale pamiątkowe są doskonałym rozwiązaniem, gdy należy choć w symboliczny sposób uhonorować szerszą społeczność, a pojawiają się ograniczenia finansowe. Niespodzianka w postaci wyróżnień wręczanych publicznie wśród uczestników imprezy ma wymiar przede wszystkim symboliczny – często jednak bardziej cenny w sferze uczuć niż typowe nagrody.

Medale dostosowane do specyfiki imprezy

Pamiątkowe odznaczenia – medale, przypinki czy odznaki – wpisują się w założenia organizacji imprezy dzięki ich uniwersalności. Z jednej strony zapewniają wysoką jakość materiałów – to często ręcznie obrabiane produkty cechujące się dużą dbałością o szczegóły. Z drugiej strony, dzisiejsza technologia wykonania pozwala na zarówno unikalność wzornictwa jak i zastosowanie techniki 2D i 3D. W ten sposób nie ma żadnych ograniczeń co do formy czy rozmiarów medali. Pamiątkowe odznaczenia mogą być stylizowane na logo firmy czy organizacji; nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby nabierały innego kształtu według potrzeb inicjatorów.

Kluczowa w ich wręczeniu jest niespodzianka – utrzymanie całej ceremonii w tajemnicy tak, by w odpowiedniej chwili, po zbudowaniu napięcia, uczestnicy zostali nimi zaskoczeni. Pamiątkowe medale nabierają wtedy szczególnego znaczenia sentymentalnego

 

(tekst i fot. mat. sponsora)