15 lipca 2024

Medytacja na świeżym powietrzu

Zdarzyło Ci się już medytować na świeżym powietrzu? A może ograniczałeś się wyłącznie do oglądania filmików instruktażowych, które były nagrywane właśnie przy bardzo przyjemnych, słonecznych warunkach. Najwyższy czas to zmienić, szczególnie jeżeli masz w zasięgu ręki, piękny zielony ogród.

Reklamy

 

Nauka medytacji, to przyjemna sprawa

Zastanawiasz się od czego zacząć medytowanie? Wcale nie musisz wykonywać skomplikowanych pozycji ciała, które niestety będą początkowo strasznie niewygodne. Jak w takim razie skupić się na przyjemności, skoro mamy ogromny problem z tym, by w ogóle oderwać myśli od bolących mięśni i stawów?

Reklamy

Chociaż medytacja w Jodze, to przede wszystkim umiejętność wpatrywania się w głąb swojej duszy, to przede wszystkim nie powinniśmy zapominać również o tym, że dzięki tej sztuce powinniśmy przede wszystkim zadbać o swoje wyciszenie. Wydaje Ci się to takie proste? Tylko do czasu, kiedy nagle musisz wyłączyć wszystkie urządzenia elektroniczne, a nawet telefon komórkowy, który stał się dla Ciebie w ostatnim czasie jeszcze lepszym przyjacielem, niż pies.

Wyłącz muzykę i zanurz się w ciszy. Nagle do głowy zaczyna napływać natłok różnych myśli? Skąd się one biorą? Wszystko bierze się z naszego życia w pośpiechu. W związku z tym chyba nie trzeba tłumaczyć, że martwimy się tym co będzie jutro, nie możemy zapomnieć o tym, co wydarzyło się wczoraj. Za to mamy ogromny problem z tym, by się po prostu odnaleźć w dniu dzisiejszym.

Reklamy

Jeżeli pierwszy raz medytacja, a właściwie jej początki – czyli zanurzanie się w ciszy, niestety Ci nic nie pomogą, a także uznasz, że nie nadajesz się do tego typu ćwiczeń, to warto uspokoić się, i dać sobie o wiele więcej cierpliwości. Tak naprawdę nie trzeba tłumaczyć tego, że właśnie medytacja jest tak samo umiejętnością, którą się nauczyć, tak jak uczyliśmy się chodzić, pisać, czy też jeździć na rowerze.

Zapomnij zatem, że obudzisz się któregoś pięknego dnia i postanowisz, że od rana do samego wieczora, nie będziesz robić nic oprócz medytacji. Może ten jeden dzień zakończy się z sukcesem, bo będziesz mieć w sobie wystarczająco samozaparcia, ale niestety istnieje również takie prawdopodobieństwo, iż długo nie usiądziesz do tej czynności.

 

Wskazówki, do lepszej medytacji

Na pewno, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Najlepiej jest się skupić na tym, by codziennie przez kilka minut próbować medytować. Taka sztuka teraz nie powinna wydawać się zbyt trudna. Co to jest 5 minut w ciągu całej doby. Chociaż niektóre osoby i z tym mają problem, ponieważ w swoim chaosie, znajdują bardzo wiele wymówek, że jeszcze tyle, czy tyle rzeczy nie zostało dokończonych.

Jeżeli chcesz stworzyć sobie komfortowe warunki w ogrodzie, to warto zakupić do tego celu specjalne poduszki do medytacji. Profesjonalne akcesoria znajdziesz z powodzeniem w tym miejscu – http://jogastyl.pl/pol_m_Poduszki-do-medytacji-158.html. W tym sklepie również zyskasz dostęp do wielu innych akcesoriów, które przydadzą się na późniejszych etapach wtajemniczenia w medytację.

Jednak na razie nie zawracaj sobie nimi za bardzo głowy, ponieważ znowu zamiast skupiać się na tym, co jest tutaj i teraz, będziesz odczuwać niepokój tym co będzie za jakiś czas. To odbija się na tym, że Twój wewnętrzny spokój, który udało Ci się w jakikolwiek sposób wykreować, znowu zostanie bardzo mocno zaburzony.

Czym wyróżniają się profesjonalne poduszki do medytowania? Na pewno warto wspomnieć tutaj przede wszystkim o tym, że są one wykonane z wysokiej jakości materiału, który najczęściej jest bawełna. Co zajdziemy w środku? Tutaj osoby początkujące czeka prawdziwe zaskoczenie. Ponieważ mowa jest o łuskach gryki. Nie jest to jednak przypadkowy wypełniacz, ale surowiec mający swoją wieloletnią tradycję. Dzięki łusce gryki, poducha szybko podtrzyma przekazane przez Ciebie ciepło. Ponadto tak zaprojektowane i wykonane poduchy, nie gromadzą w sobie szkodliwej wilgoci, a także nie powodują namnażania się jakichkolwiek drobnoustrojów.

 

Gdy chcesz sprawdzić, czy medytacja jest dla Ciebie

Nie zawsze osoby zainteresowane medytacją uznawać będą, iż ta czynność rzeczywiście będzie idealna dla nich i na pewno będą medytować każdego dnia. Ponieważ czasami zdarza się zupełnie inaczej. Niektóre osoby zamiast zagłębiać się w filozofię jogi, która skrywa wiele tajemnic i poziomów wgłębienia się w swoją podświadomość, to będą chciały nauczyć się po prostu relaksować. Głębokie oddychanie świeżym powietrzem, ucieczka od wszystkich urządzeń zarówno elektronicznych, jak i również mobilnych, może przynieść wiele korzyści.

W tym celu zamiast poduszek do jogi, wystarczą Ci zwykłe leżaki ogrodowe. Ciekawe propozycje znajdziesz między innymi w tym miejscu https://ogrodolandia.pl/lezaki-ogrodowe. Takie leżaki ogrodowe zapewnią Ci wielofunkcyjność. Możesz z nich korzystać nie tylko w momencie, kiedy zechcesz uciec od cywilizacji, ale również w chwili, kiedy po prostu będziesz miał ochotę zrobić rodzinne przyjęcie. Grillowanie i leżenie na wygodnych leżakach, to zapowiedź idealnego, wakacyjnego weekendu. Chyba nikt nie zamieniłby go na długie godziny spędzone przed telewizorem lub przed komputerem. Zobacz, jak wiele dzieje się poza Twoim domem!

 

 

fot. mat. sponsora