Metallica – najlepsze koncerty legendarnego zespołu w Polsce

Już wkrótce fani mocnych brzmień usłyszą na żywo jedną z najbardziej wpływowych grup w historii muzyki. W ramach trasy WorldWired Tour Metallica ponownie zagra w Polsce. To dobry moment, by przypomnieć sobie poprzednie, niezwykle emocjonujące koncerty kultowego zespołu w kraju nad Wisłą.

Reklamy

 

Stali bywalcy

Metallica bardzo często odwiedza Polskę. Za każdym razem członkowie kapeli cieszą się z ciepłego przyjęcia, dlatego też chętnie wracają do naszego kraju. Od pierwszych koncertów w 1987 roku, zespół odwiedził nas już 11 razy. Zbliżający się występ w 2019 roku to kolejna szansa na usłyszenie idoli i doświadczenie niecodziennych przeżyć.

 

Metallica ponownie w Polsce – show w Warszawie już wkrótce!

Koncert Metalliki odbędzie się 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Oprócz legendy thrashmetalu na scenie zobaczymy też specjalnych gości, czyli zespoły Ghost i Bokassa. Bilety na sierpniowy koncert Metalliki możesz znaleźć pod adresem https://www.alebilet.pl/bilety/metallica. Aby poczuć przedsmak nadchodzącego wydarzenia, cofnijmy się w czasie i przypomnijmy sobie najlepsze koncerty amerykańskiej kapeli w Polsce.

 

Pierwsze występy kapeli w Polsce – niezapomniane koncerty w katowickim Spodku

Trzydzieści lat temu, w ramach jednej wizyty, Metallica zagrała w naszym kraju dwukrotnie – 10 i 11 lutego 1987. Występy odbyły się w katowickim Spodku. Razem z grupą wystąpiła rodzima kapela KAT. Oba koncerty były w całości wyprzedane. Na każdy z występów przybyła 8-tysięczna publiczność, co niezwykle zaskoczyło amerykańskich muzyków. Pierwsze koncerty Metalliki za żelazną kurtyną zrobiły piorunujące wrażenie i sprawiły, że fenomen zespołu w nadwiślańskim kraju z biegiem lat nabrał rozpędu. Grupa zagrała przeboje takie jak Master Of Puppets, Fade To Black, Seek And Destroy, Damage, Inc. czy Fight Fire With Fire. Uczestnicy koncertów w Spodku na długo zapamiętali wyjątkowo udany występ swoich idoli, który przyczynił się do tego, że kapela coraz częściej wracała do polskich fanów.

 

Wspólny występ z AC/DC – 1991

Początek lat 90. był prawdopodobnie najlepszym czasem dla Metalliki, która osiągnęła to, o czym dotąd zespoły metalowe mogły marzyć. Krążek „Black Album” został świetnie przyjęty, co dodatkowo podsyciło zainteresowanie grupą. Zanim kapela wyruszyła w słynną trzyletnią trasę koncertową, wystąpiła ponownie w Polsce. Metallica była wówczas gościem uwielbianego AC/DC. Ekipa Jamesa Hetfielda zagrała wtedy m.in. Enter Sandman, Creeping Death, Harvester Of Sorrow i Fade To Black.

 

1996 – Czas „Load” i wielogodzinnej zabawy

Po pięciu latach zespół powrócił do Polski. Ponownie wystąpił w pionierskim katowickim Spodku. Nasz kraj był głównym punktem trasy pod nazwą „Poor Touring M”. Grupa zagrała wówczas aż 22 utwory, w tym po raz pierwszy Nothing Else Matters, So What, Wherever I May Roam, Overkill, The Shortest Straw, Breadfani.

 

 

2010 – występ Wielkiej Czwórki Thrash Metalu

W 2010 roku odbył się historyczny koncert, w trakcie którego na jednej scenie zagrali Slayer, Megadeth, Anthrax i Metallica. Tłumy zgromadzone na warszawskim Bemowie brały odział w niezwykłym, ekscytującym wydarzeniu. Fani mogli wówczas usłyszeć i zobaczyć wszystkie kultowe kapele jednocześnie. Setlista Metalliki prezentowała się imponująco. Zespół zagrał m.in. Creeping Death, Master Of Puppets, Fuel, For Whom The Bell Tolls, The Four Horsemen, That Was Just Your Life, Fade To Black i Cyanide.

 

Metallica powraca na PGE Narodowy. W trakcie koncertu 21 sierpnia 2019 amerykańska kapela rozgrzeje fanów do czerwoności, zapewniając moc niezapomnianych wrażeń. Zespół zagra swoje największe przeboje i nowsze utwory. Tego wydarzenia nie można przegapić!

 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)