Moje fascynacje i zauroczenia

Od 29 kwietnia 2008 roku w Małej Galerii Sztuki Hrubieszowskiego Domu Kultury czynna jest wystawa obrazów olejnych Rozalii Cios z Hrubieszowa pt.”Moje fascynacje i zauroczenia”.

Reklamy

Wernisaż wystawy odbędzie się w Hrubieszowskim Domu Kultury w dniu 9 maja 2008 r. o godz. 18:00

W programie między innymi widowisko poetycko – muzyczne w wykonaniu grupy teatralnej „Acrimonium” – HDK pt. „Śpiewa dla Róży słowik zakochany” na podstawie poematu „Szanfary” (IX) J. Słowackiego.

***

Rozalia Cios urodziła się w Oszczowie na Lubelszczyźnie.
We wczesnym dzieciństwie zmarła jej matka. W wieku czternastu lat została całkowicie sierotą. Brak rodziców i ciężkie lata powojenne uniemożliwiły jej podjecie nauki w szkole o kierunku plastycznym.

Od dzieciństwa zauroczona była przyrodą. W wieku kilkunastu lat powstały pierwsze akwarele. Zamieszkała w Hrubieszowie i tu ukończyła szkołę krawiecką.

Dalsze wykształcenie zdobyła już po założeniu rodziny. Odbyła studia magisterskie na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Dorosłe życie poświęciła pracy zawodowej i trójce wspaniałych synów. Obecnie jest emerytką. Od kilku lat wróciła pasja do malowania.

Rozalia Cios uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Jej ulubione tematy to: kwiaty, pejzaże, budowle sakralne.

Technika: akwarela i olej.

ZAPRASZAMY !!!

zobacz zdjęcia >>