Montaż profiu LARKO-50

Profil Larko-50 to idealne uzupełnienie oświetlenia wnętrza, przeznaczone do montowania w sufitach podwieszanych i płytach gipsowo-kartonowych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tradycyjne źródła światła nie dają rady lub są niemożliwe do zastosowania. Wielkość i wymiary profilu można dostosować do indywidualnych potrzeb – profile są przycinane na wybrany przez klientów wymiar.

Reklamy

Montaż oprawy na bazie profilu Larko-50 jest wyjątkowo prosty i bezproblemowy. Można sobie z nim poradzić samodzielnie bez konieczności wzywania fachowca. Produkt jest dostarczany ze szczegółową instrukcją obsługi, w której znajdziemy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do szybkiego zamontowania profilu w miejscu docelowym.

Do montażu oprawy poza profilem potrzebować będziemy zaślepki, osłony, taśmy LED oraz sprężyny. Wszystkie prace montażowe można wykonać przy pomocy wkrętarki lub śrubokrętu. Gdy już wiemy, w którym miejscu chcemy umieścić profil, należy wywiercić w nim otwór na przewody. Kolejnym krokiem jest dokładne wklejenie taśmy LED, umieszczenie osłony, a następnie wyprowadzenie przewodu zasilającego. Należy pamiętać, że wszystkie taśmy LED powinny być podłączone do przewodu zasilającego 12 lub 24V.

Gdy przewód jest już wyprowadzony, do kanałów profilu należy wprowadzić sprężyny, dzięki którym będzie można później umieścić przewód w wybranym miejscu. Na zakończenie przykręcamy zaślepkę i umieszczamy profil w miejscu docelowym poprzez odgięcie sprężyn.

Całość montażu trwa dosłownie kilka minut. Nie wymaga żadnych skomplikowanych prac remontowych czy montażowych. Oświetlenie będzie trwałe, stabilne, wytrzymałe i solidnie zamontowane. W razie jakichkolwiek problemów z montażem, można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na stronie producenta lub też skontaktować się ze sprzedawcą. Po zamontowaniu profil Larko-50 daje mocne, intensywne światło, które może być głównym oświetleniem wnętrza lub służyć do podświetlania mniej oświetlonych powierzchni.

Artykuł powstał przy współpracy z illuminations.pl

(tekst i fot. mat. partnera)