Nagroda za czytanie

Czytanie książek popłaca. Dzięki temu można nie tylko wzbogacać swoją wiedzę, ale również… odwiedzać ciekawe miejsca. Ponad 20 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Mircze w środę 24 sierpnia pojechało na wycieczkę do Krasnobrodu.

Reklamy

Była to nagroda w konkursie czytelniczym, który już po raz czternasty zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna.

Wizyta rozpoczęła się od plażowania. Mimo wczesnej pory uczestnicy wycieczki z ochotą spacerowali po krasnobrodzkim molo, moczyli nogi w zalewie i kupowali pamiątki.

Potem zwiedzili najnowszą atrakcję roztoczańskiego miasteczka, czyli ścieżkę edukacyjną „Dinozaury Krasnobród”. Goście z Mircza nie ukrywali, że figury pradawnych zwierząt wykonanych w skali 1:1 zrobiły na nich ogromne wrażenie. Po parku uczestników wycieczki oprowadzał przewodnik, który w ciekawy i momentami zabawny sposób opowiadał o dziejach życia na naszej planecie. Na koniec dzieci spędziły dużo czasu na placu zabaw, gdzie mogły m.in. odkopać z piachu szkielet dinozaura.

Po ponad dwóch godzinach obcowania z osobliwymi stworami ze ścieżki edukacyjnej, uczestnicy wycieczki weszli na górę Św.Rocha i zwiedzili zabytkowy Pałac Leszczyńskich, gdzie mieści się Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka.

Poobiednia część programu obejmowała wizytę w kamieniołomie i baszcie widokowej. Do samej baszty uczestnicy wyprawy nie mogli jednak wejść ze względu na prace budowlane. Mimo to wysokość, na którą udało im się dotrzeć pozwoliła na podziwianie panoramy Krasnobrodu.

Na zakończenie wycieczki dzieci zwiedziły kapliczkę na wodzie.

Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje opiekunom Urszuli Świąteckiej i Halinie Pokrywce oraz wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę.

***

Źródło:
www.ias24.eu
(fot.GOK Mircze)