Najpiękniejsze górskie miejscowości na narty we Włoszech

Włochy to przepiękny kraj, który od lat zachwyca miłośników białego szaleństwa. Nie bez powodu, można tu bowiem wspaniale spędzić czas w jednej z górskich miejscowości, której widoki robią niesamowite wrażenie. Poniżej przedstawiam kilka perełek, w których jazda na nartach to prawdziwa przyjemność.

Reklamy

Materiał reklamowy

 

„Królowa Dolomitów”, „Alpejski Rzym” a może urocze miejscowości Val Senales?

Wybierając się do Włoch nie sposób pominąć „Królowej Dolomitów” czyli słynnej miejscowości Cortina D’Ampezzo. Tutaj właśnie, w 1956 roku, odbywała się zimowa olimpiada, a przyroda potrafi zachwycić. Ostre grzbiety Dolomitów, łąki położone wysoko w górach, cudowne słońce – to wszystko sprawia, że chce się tutaj wracać. Cortina d’Ampezzo ulokowana jest na wysokości 1224 metrów n.p.m. i stanowi idealne miejsce dla miłośników narciarstwa.

Równie wspaniała jest Aosta, która bywa określana „Alpejskim Rzymem”, bowiem wokół miasta znajduje się wiele zamków pochodzących ze średniowiecza i ruin rzymskich. Prócz swoistego uroku dolina ta posiada świetne ośrodki narciarskie, takie jak Pila, która ulokowana jest na około 1800 metrze n.p.m. czy La Thuile-La Rosiere. Ta ostatnia znajduje się na granicy włosko-francuskiej i idealnie nadaje się na rodzinny wypoczynek.

 

Malownicza dolina Val Senales, Piemont – kraina wybornych win i Ponte di Legno

U podnóża lodowca Hochjoch na wysokości ponad 2000 metrów n.p.m. na amatorów białego szaleństwa czeka kolejna przepiękna włoska miejscowość – Val Senales. Dolina ta ulokowana w Tyrolu Południowym zachwyca winnicami, zamkami i malowniczymi szczytami górskimi. Sezon trwa tu niemal cały rok, a trasy zjazdowe na samym lodowcu to dodatkowy atut tego miejsca.

Przepiękny jest także Piemont, który znajduje się w północno-zachodniej części Włoch na granicy ze Szwajcarią i Francją. Prócz niezwykłej atmosfery, zamków warownych i interesującej historii można to pysznie zjeść i napić się naprawdę wybornego wina. W Piemont odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie Torino 2006, ośrodki narciarskie bowiem są tu na najwyższym poziomie.

Warto także choć raz w życiu odwiedzić Ponte do Legno – miejscowość ulokowaną na wysokości 1256 metrów n.p.m. Zabytkowe centrum, wspaniałe narciarskie tereny, trasy niezwykle urozmaicone oraz klimat, którego się nie zapomina – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie.

Wspaniałe górskie miejscowości to prawdziwe perełki Włoch, które co roku odwiedzane są przez miliony miłośników narciarstwa. Świetnie przygotowane stoki bowiem i różnorodne trasy zjazdowe sprawiają, że pragnie się tutaj wracać, a malownicze miejsca jak magnes przyciągają narciarzy spragnionych relaksu. 

 

 

fot. mat. sponsora