20 czerwca 2024

Obchody Święta Niepodległości w hrubieszowskiej Dwójce

W dniu 14 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Reklamy

 

Akademię rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po którym uczniowie klasy 3C szkoły podstawowej zaprezentowali się w pięknym tańcu według choreografii pani Katarzyny Beń. Następnie starsi uczniowie wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku.

W skrócie przedstawiono sytuację narodu przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk starano się położyć na ukazanie ducha polskiego, który przez 123 lata niewoli ciągle wychodził z inicjatywą walk za ojczyznę. Przypomniano powstania narodowe, a także zmagania narodu z polityką zaborców.

Reklamy

W zrozumieniu rozterek i uczuć walczących o niepodległość pomogły pieśni patriotyczne i wiersze w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

To krótkie spotkanie było doskonałym uzupełnieniem wiadomości z historii, a także wspaniałą lekcją patriotyzmu. Coroczne uczestnictwo w obchodach Święta Niepodległości pozwala na budowanie i utrwalanie pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Reklamy

Na scenie wystąpili uczniowie szkoły podstawowej z klas: 6B, 7A, 7B oraz gimnazjum z klas: 2A i 3B.

Oprawę muzyczną przygotowała pani Beata Krawczuk. Dekorację przygotowała i wykonała pani Agnieszka Ślażyńska. Scenariusz akademii opracowała pani Lena Kasprzyk. Koordynatorem całości była pani Marzena Kańkowska


Zdjęcia >>

 

Tekst: Marzena Kańkowska
Foto: Katarzyna Beń