Orkiestra dęta z Jońca w Hrubieszowie

W dniach 30.06 – 07.07.2008 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie przebywała na warsztatach muzycznych Młodzieżowa orkiestra Dęta z Jońca.

Reklamy

Podczas pobytu młodzież zakwaterowana była w salach lekcyjnych, a żywiła się w stołówce szkolnej. Program jej pobytu przewidywał próby muzyczne trzy razy dziennie.

Ponadto młodzi muzycy odbyli wycieczkę pieszą po Hrubieszowie zwiedzając cerkiew oraz Muzeum im. ks. Stanisława Staszica, następnie w czwartym dniu pobytu udali się na wycieczkę objazdową po naszym powiecie (Kryłów – Gródek). Punktem kulminacyjnym był wyjazd (5.07) do Lwowa i wędrówki ścieżkami polskości z Cmentarzem Orląt lwowskich na czele.

Uwieńczeniem pracy warsztatowej był występ w kościele pw. M.B.N.P podczas mszy świętej oraz koncert dla mieszkańców miasta w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, w czasie którego wykonano utwory patriotyczne, religijne oraz utwory muzyki rozrywkowej.

W dniu 7.07.2008 młodzież z Jońca zakończyła swój pobyt i udała się do domu z zapewnieniem, że za rok znów do nas przyjedzie.

Katarzyna Szczepańska
Mirosław Dąbrowski