23 maja 2024

OSP Hrubieszów na wysokiej drugiej pozycji w powiecie

Z wielką satysfakcją i dumą druhowie z OSP Hrubieszów przyjęli informację, że uplasowaliśmy się na drugiej pozycji w powiecie w swojej kategorii jednostek w ilości udziału w interwencjach i zdarzeniach za ubiegły rok.

 

Świadczy to o wysokim poziomie gotowości operacyjno – bojowej, wyszkoleniu i mobilności przy jednocześnie bardzo dużym rozrzucie względem odległości do strażnicy naszych strażaków ratowników.

Przy tej okazji należy wspomnieć o wypadku drogowym w miejscowości Świerszczów w dniu 11 stycznia br., przy którym – cytat z meldunku: „Fachowej pomocy przedmedycznej przed przybyciem zastępów PSP udzielił druh Daniel Zubko z OSP Hrubieszów”.

Ten sam ratownik, w ubiegłym roku wydobył (uratował) mieszkańca Hrubieszowa z wywróconego do rowu z wodą auta. Brawo Daniel! Te fakty świadczą o dobrym przygotowaniu druhów naszej jednostki także w zakresie ratownictwa medycznego.

Wielka tylko szkoda, że ci młodzi strażacy ochotnicy, czujący pasję i potrzebę swoich działań w niesieniu pomocy innym, zostali poniżeni pomysłem uznania ich sztandaru za niegodny udziału w obchodach majowego święta „Dnia Strażaka”, a tym samym zakwalifikowani do gorszego sortu jednostek. Fakt ten znacznie obniżył morale druhów strażaków oraz podzielił strażackie szeregi. Zignorowano podstawową zasadę – że straż i krajowy system ratowniczo – gaśniczy to gra drużynowa i wrażliwa na jakiekolwiek podziały.

 

Stanisław Letnianczyn

Prezes OSP Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Ochotnicza Straż Pożarna w Hrubieszowie – aktywna i skuteczna

WIADOMOŚCI – Chrzest Ksawerego. Nowy wóz bojowy OSP Hrubieszów

WIADOMOŚCI – Rekordowo wielkie gniazdo os na terenie Hrubieszowa