Oszustka zabrała kobiecie portfel i dokumenty

Hrubieszowscy policjanci poszukują kobiety, która z domu 83-letniej mieszkanki gm. Werbkowice skradła pieniądze i dokumenty. Nieznajoma podając się za pracownicę ośrodka pomocy zaoferowała gospodyni rozgrzewający pas na kręgosłup. Wykorzystując jej nieuwagę zabrała leżący na stole portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Werbkowice. Do domu mieszkającej samotnie 83-latki przyszła nieznajoma. Powiedziała, że jest pracownicą ośrodka pomocy. Kobiety rozmawiały o zdrowiu. W pewnym momencie oszustka poprosiła gospodynię, by położyła się na łóżku gdyż ma jej do zaoferowania pas rozgrzewający na kręgosłup. Chwila nieuwagi wystarczyła, nieznajoma zabrała leżący na stole portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mieszkanka gm. Werbkowice straciła 700 zł.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci poszukują kobiety w wieku około 40 lat, niskiego wzrostu, o jasnych włosach do ramion, w okularach. Oszustka tego dnia ubrana była w czarne spodnie oraz jasną marynarkę.

Przy tej okazji policjanci po raz kolejny przestrzegają przed kontaktami z osobami nieznajomymi, które podając się za pracowników różnych instytucji mogą czyhać na nasze mienie. Kiedy mamy wątpliwości, z kim mamy do czynienia poprośmy o okazanie legitymacji służbowej lub dowodu tożsamości. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić policję dzwoniąc na nr 997 lub 112.

***

Źródło:
mł. asp. Edyta Krystkowiak
KPP w Hrubieszowie