25 maja 2024

Otwarcie GotArt – raport z realizacji projektu

W dniu 29 czerwca 2013 roku odbyło się otwarcie „GotArt” Młodzieżowego Centrum Animacji – nowej przestrzeni do działań animacji społecznej i kulturalnej hrubieszowskiej młodzieży.

W pomieszczeniu Hrubieszowskiego Domu Kultury, w miejscu, w którym dotychczas znajdowała się kawiarnia przeprowadzono generalny remont i odtąd będzie służyć młodym ludziom z Hrubieszowa.

Adaptacja pomieszczenia była częścią projektu realizowanego przez młodzież, Hrubieszowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne, Hrubieszowski Dom Kultury i Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie.

Pomysłodawcy, przy aktywnym udziale młodzieży, przygotowali miejsce w HDK, w którym będą się odbywać spotkania i warsztaty. Pomieszczenie zostało wyremontowane, odmalowane i wyposażone w meble. Uczestnicy planowanych zajęć będą się w nim mogli uczyć m.in. jak organizować różne przedsięwzięcia kulturalno-rozrywkowe czy imprezy integracyjne dla lokalnych społeczności.

Przeprowadzone działania odbyły się w ramach projektu GotArt Młodzieżowe Centrum Animacji, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Celem Głównym Projektu jest utworzenie przestrzeni dla młodzieży na aktywizację i realizację działań kulturalnych i animacyjnych. Celem dodatkowym jest aktywizacja społeczności lokalnej poprzez aktywne uczestnictwo w działaniach projektowych.  

Grupa młodych, aktywnych ludzi, którzy zgłosili swój udział w projekcie, licząca 30 osób wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Hrubieszowa zajęła się przygotowaniem Uroczystego Otwarcia GotArt MCA, które od tego dnia stało się miejscem dla nich szczególnym.   

Przygotowaniem imprezy zajęła się młodzież, która na to ważne wydarzenie zaprosiłapracowników HDK, członków HSF i TRH, włodarzy miasta, społeczników, ludzi kulturyoraz media.

W dniu otwarcia odbyła się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta kończąca jej kadencję, połączona z oficjalnym wręczeniem tytułu „Hrubieszowianina Roku 2012” Magdalenie Sielickiej w uznaniu zasług za wieloletnią pracę na rzecz dzieci i młodzieży.

Uroczystość zakończył koncert młodzieżowych zespołów muzycznych.

Uczestnicy Centrum przygotowali również grillowany poczęstunek dla publiczności, która licznie zgromadziła się w tym dniu przed Hrubieszowskim Domem Kultury.

Wszystkich sympatyków GotArtu zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku:
https://www.facebook.com/gotart.hrubieszow

 

Info i fot. Biuro Projektu GotArt MCA

 

Zobacz też:

Pierwsza odsłona Dni Miasta Hrubieszowa – fotoreportaż