Otwarcie Orlika w Mirczu

Zakończyła się budowa pierwszego w gminie Mircze „Orlika”. Oficjalne otwarcie obiektu, który jest 101 tego typu na Lubelszczyźnie, odbędzie się w najbliższy czwartek 10 listopada. Kompleks boisk wielofunkcyjnych powstał przy szkole podstawowej i gimnazjum od ul. Kościelnej w Mirczu.

Reklamy

Znajdują się w nim dwa boiska. Jedno ze sztuczną trawą o wymiarach 30 x 62 metry przystosowane do gry w piłkę nożną, drugie z nawierzchnią poliuretanową do koszykówki i siatkówki. W ramach inwestycji wybudowano też budynek z zapleczem sanitarno-szatniowym, w którym do podgrzewania wody zastosowano kolektory słoneczne.

Cały kompleks jest ogrodzony i oświetlony; prowadzą do niego nowe chodniki i drogi dojazdowe.

Reklamy

Budowa trwała niewiele ponad trzy miesiące, a kosztowała ponad 1 milion 360 tysięcy złotych. Ponad 330 tysięcy przekazał na ten cel Urząd Marszałkowski, prawie 530 tysięcy gmina Mircze, a 500 tysięcy Ministerstwo Sportu. Resort zwykle dofinansowuje takie inwestycje w mniejszym zakresie, ale w przypadku Mircza kwota ta jest większa ze względu na niską średnią dochodu na jednego mieszkańca.

Jak wszystkie tego typu kompleksy w kraju, również „Orlik” w Mirczu będzie ogólnodostępny, będą więc mogły z niego korzystać nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli mieszkańcy gminy.

***

Źródło: www.ias24.eu
Fot. UG Mircze