Kolejka o tyle interesująca, że było kilka zaskakująco dobrych występów drużyn, po których wcale się tego nie spodziewałem. W nadchodzącą sobotę zagramy w Grabowcu, a w niedzielę w Hrubieszowie.

Komunikat z III kolejki dnia 28 lutego 2010 r.

Pawex : Prywaciarz 2:0 (25:22, 25:18)
Nauczyciele : Pawex 0:2 (0:25, 0:25) (walkower)
Nauczyciele : Staszic 0:2 (0:25, 0:25) (walkower)
Staszic : Prywaciarz 2:0 (25:20, 25:15) (mecz rozegrany awansem z następnej kolejki
Prywaciarz : ZS nr 1 0:2 (16:25, 20:25)
Staszic : AT Orlen Gaz 1:2 (25:15, 18:25, 13:15)
AT Orlen Gaz : Kościuszko 2:0 (25:16, 25:14)

Kolejka o tyle interesująca, że było kilka zaskakująco dobrych występów drużyn, po których wcale się tego nie spodziewałem.

W pierwszym meczu Pawex pokonał Prywaciarza. Jednak Prywaciarz w tym meczu zagrał naprawdę bardzo dobrze. Popełniał mało błędów, robił wybloki, bronił w polu. Atakował często choć nie zawsze punktowo. Pawex w tym meczu trochę się męczył, popełnił w sumie 21 błędów w dwóch setach. Zwłaszcza zagrywka była bardzo nieskuteczna. MVP dla Marcina Szumiło. Także dla całego Prywaciarza można by dać MVP.

Następne dwa mecze nie odbyły się z powodu absencji zespołu Nauczyciele.

Awansem rozegrany został mecz Staszic – Prywaciarz. Myślałem, że w tym meczu dojdzie do długiego trzysetowego pojedynku. Zawiodłem się, gdyż Prywaciarz zmęczony gładko uległ 0:2 Staszicowi. Panowie popełnili 17 błędów w pierwszym secie. A wszystko to za sprawą dobrej obrony Staszica, który swoją nieustępliwością wyprowadzał Prywaciarza z równowagi. MVP dla Andrzeja Całki – rozgrywającego w Staszicu.

Kolejny mecz Prywaciarz zagrał z ZS nr 1 i ponownie przegrał 0:2. Widoczne zniechęcenie i zmęczenie odbijało się na grze Prywaciarza. ZS nr 1 skutecznie atakował i nieźle blokował (25 ataków i 5 bloków). MVP dla Romka Martyniuka. We wszystkich meczach Prywaciarza bardzo dobrze prezentował się Arkadiusz Rycerz.

W meczu Staszica z AT Orlen Gazem niespodziewanie nawiązała się zacięta walka. W secie pierwszym Staszic wygrał do 15, gdyż Orlen popełnił aż 17 błędów własnych.
W tie-breaku 15:13 dla Orlenu chociaż było nawet 9:6 dla Staszica. Chłopcy nie dali rady w końcówce. MVP dla rozgrywającego Janusza Wojtaka. Kto wie czy ten mecz nie przesądził o końcowej klasyfikacji w lidze.

Ostatni mecz bez historii – gładkie 2:0 dla Orlenu z Kościuszką. Kościuszko grał apatycznie a AT Orlen rozgrzany dobrze zagrywał i atakował. MVP ponownie dla Janusza Wojtaka.

TABELA

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce