Piękna i Bestia, czyli razem w słusznym celu!

W minioną środę, 13 kwietnia, widzowie zgromadzeni w HDK mieli okazję obejrzeć sztukę „Piękna i Bestia”. Opowieść ta, jak każda inna baśń, ukazywała wady i zalety ludzkie. Oto skromna i dobra Bella udowodniła, że to, co najważniejsze jest często niewidoczne dla oczu. Właśnie jej prawdziwa miłość zamieniła „Bestię” w człowieka.

Reklamy

 

„Piękna i Bestia” to już kolejna, po „Miłości w Bollywood” i „Królowej śniegu”, sztuka przygotowana i wystawiona przez grupę teatralną „Specjalni”, którą tworzą: nauczyciele, uczniowie i pracownicy Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych  i  Niepublicznego Specjalnego Przedszkola „Mamy Siebie” w Hrubieszowie.

 

Muzyka: Magdalena Pańko

Scenografia: Sylwia Studzińska

Reżyseria: Izabela Duławska-Kula

Choreografia do układów tanecznych: Iwona Panasiewicz

Dekoracja: Sylwia Studzińska

Pomoc przy dekoracji: Robert Kuzdra, Izabela Duławska- Kula, Marcin Perkman, Ireneusz Biernacki, Justyna Grochecka i Paulina Malon

Dźwięk i oświetlenie:

Krzysztof Zawisza i Bartłomiej Misztal

 

***

 

Tym razem wystąpili dla Państwa:

W roli głównej – Paulina Malon jako Bella

W roli głównej – Tomasz Czajkowski jako Bestia

Jako aktorzy, tancerze i osoby śpiewające:

Aneta Jaroszyńska, Iwona Skowrońska, Weronika Staruch, Sandra Pietrycka, Krzysztof Staruch, Gabrysia Gąsior, Izabela Pawelec, Aleksandra Marzęta, Anna Pietrycka, Barbara Piotrowska, Jowita Kielar, Klaudia Studzińska, Katarzyna Perkman, Igor Nowak, Marcin Perkman,  Magdalena Pańko, Sylwia Studzińska, Ewelina Anigacz, Jadwiga Milanowska, Tomasz Kowalski, Weronika Dąbrowska, Iwona Panasiewicz, Milena Szczucka, Anna Opszyńska, Paweł Nowak, Joanna Goszko, Justyna Grochecka, Renata Kaczyńska i Ireneusz Biernacki

 

Gościnnie wystąpili uczniowie:  Zespołu Szkół Miejskich nr 1,  Zespołu Szkół Miejskich nr 2 i Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie oraz z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Gościnnie wystąpili też nauczyciele: Daniel Buchowiecki  z Zespołu Szkół  nr 1 i  Daniel Lipski    z  Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie.

Oprawa muzyczna: Zespół „24 NA DOBĘ”, czyli młodzi,  utalentowani muzycy, którzy zagrali muzykę na żywo. Grupę „24 NA DOBĘ” tworzą:

Marcin Maciejewski – wokalista

Kajetan Pańko – gitara basowa

Marcin Maciejewski – gitara

Jan Pańko – perkusja

Piotr Mazurek – klawisze

 

Dziękujemy Pani Agnieszce Hajkiewicz z Salonu Fryzjerskiego „Mila” za fryzury naszych dorosłych artystek oraz Pani Annie Kielar za uczesanie uczennic oraz Panu Piotrowi Pliszce, który filmował nasz występ i uwiecznił nas na zdjęciach.

Wielkie podziękowania dla Pani Emilii Feliksiak – dyrektor HDK za życzliwość  i udostępnienie sceny.

Obiecujemy, że usłyszcie jeszcze  o grupie teatralnej  „SPECJALNI”.  Już za rok planujemy zaprezentować Państwu „Królewnę śnieżkę i siedmiu krasnoludków”. Pieniądze uzyskane z biletów pozwolą zorganizować wycieczkę dla uczniów PZPSW. DZIĘKUJEMY! Niech dobro i miłość wygrywa i w Waszym życiu.

 

Więcej zdjęć:

http://pzpswhrubieszow.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/179641/piekna_i_bestia_czyli_razem_w_slusznym_celu

 

 

PZPSW Hrubieszów