Pierwsi studenci Hrubieszowskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku

Już około 60 słuchaczy ma powstający w Hrubieszowie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pierwsi studenci otrzymali indeksy, pozostali odbiorą je podczas inauguracji zajęć, planowanej na drugi tydzień stycznia.

Reklamy

Rekrutacja cały czas trwa. Zainteresowani mogą się w tej sprawie zgłaszać osobiście do siedziby Fundacji „Podaj dłoń” w Domu Nauczyciela przy ul. 3 Maja 37, lub kontaktować telefonicznie pod numerem: 84 696 48 80.

Program zajęć został ustalony z wykładowcami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, który jest patronem naukowym HUTW, oraz samymi słuchaczami. To oni zaproponowali rozszerzenie, wcześniej planowanej tematyki wykładów, o zajęcia z historii regionu i… języka rosyjskiego. 

Reklamy

Największym zainteresowaniem studentów seniorów cieszą się zajęcia komputerowe i fotograficzne oraz wykłady i prezentacje pod wspólnych hasłem „kuchnie świata”.

Oprócz tego w programie studiów są warsztaty wokalne, teatralne i plastyczne, dyskusyjny klub książki, wieczory twórcze, lektorat z języka angielskiego, wykłady z pierwszej pomocy przedmedycznej, wizerunku i wizażu, a także spotkania z dietetykiem i kosmetologiem oraz szkoła dobrej babci i dziadka pod tytułem „Nie ogarniam!”. Seniorzy są również zainteresowani zajęciami ekologiczno-przyrodniczymi, a także relaksacyjnymi, tanecznymi i ruchowymi w basenie oraz warsztatami nordic walking. W czasie studiów będą też poznawać ciekawe miejsca w regionie, kraju i Europie.

Zajęcia będą się odbywać w Domu Nauczyciela, Bibliotece Pedagogicznej, a także urzędzie miasta i innych jednostkach samorządowych.


Źródło: ias24.eu