Pijany jeździł motorowerem po mieście. Zatrzymali go policjanci po służbie

Wczoraj po godzinie 20:00 dwóch hrubieszowskich policjantów w czasie wolnym od służby zatrzymało nietrzeźwego motorowerzystę. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec miasta miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20:00 w Hrubieszowie. Po zakończonej służbie dwóch hrubieszowskich policjantów jechało w kierunku ulicy Zamojskiej. W pewnym momencie na chodniku przebiegającym wzdłuż ulicy, zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem. Kierujący nie posiadał hełmu ochronnego i dało się zauważyć, że jedzie tak zwanym „wężykiem”.

Policjanci szybko zatrzymali mężczyznę. Przedstawili się oraz okazali mu legitymacje służbową. 38-latek zsiadł z motoroweru i zaprzestał dalszej jazdy. Tłumaczył, że wypił sobie piwo i dlatego poruszał się motorowerem po chodniku.

Następnie na miejsce przybył umundurowany patrol policji, który sprawdził stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz 38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK)

fot. KWP Lublin