Piłkarski Plebiscyt Kroniki Tygodnia zakończony

Zamość

Reklamy

W piątek, 12 marca 2010 r. w Zamościu został podsumowany X Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia” za rok 2009. Nasz powiat reprezentowali przedstawiciele Kryształu Werbkowice. Kibice wysłali ponad 4 tysiące kuponów. Kolejność poniżej.

***

Wyniki X Jubileuszowego Plebiscytu Piłkarskiego „Kroniki Tygodnia”

PIŁKARZ ROKU 2009
1. Kamil Rozmus (AMSPN Hetman Zamość)
2. Marek Fundakowski (Hetman Zamość)
3. Rafał Kycko (Hetman Zamość)
4. Ireneusz Baran (Tomasovia)
5. Przemysław Gałka (Ostoja Skierbieszów)
6. Mariusz Kycko (Kryształ Werbkowice)
7. Tomasz Albingier (Olender Sól)
8. Mariusz Pliżga (Echo Zawada)
9. Artur Lipski (Roztocze Szczebrzeszyn)
10. Tomasz Garbacz (Łada Biłgoraj)
11. Hubert Czady (AMSPN Hetman Zamość)
12. Dmytro Browkin (Spartakus Szarowola)
13. Łukasz Sękowski (Omega Stary Zamość)
14. Igor Luc (Spartakus Szarowola)
15. Łukasz Kaczmarek (Hetman Zamość)

TRENER ROKU 2009
1. Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość)
2. Andrzej Orzeszek (Hetman Zamość)
3. Bartłomiej Kowalik (Tur Turobin)
4. Bogdan Bławacki (Spartakus Szarowola)
5. Zbigniew Kuczyński (Tomasovia)
6. Janusz Grula (Kryształ Werbkowice)
7. Michał Furlepa (Olender Sól)
8. Jarosław Czarniecki (Ostoja Skierbieszów)
9. Andrzej Nowosielecki (Tomasovia)
10. Marek Pogódź (Omega Stary Zamość)

DRUŻYNA ROKU 2009
1. AMSPN Hetman Zamość
(wojewódzka liga juniorów młodszych)
2. Spartakus Szarowola (III liga)
3. Tur Turobin (klasa okręgowa)
4. Hetman Zamość (II liga)
5. Tomasovia Tomaszów Lubelski (III liga)
6. Olender Sól (IV liga)
7. Kryształ Werbkowice (klasa okręgowa)
8. Ostoja Skierbieszów (klasa okręgowa)
9. Roztocze Szczebrzeszyn (IV liga)
10. Łada Biłgoraj (IV liga)

SĘDZIA ROKU 2009
1. Andrzej Kucharski
2. Andrzej Swacha
3. Arkadiusz Łaszkiewicz
4. Marian Bazan
5. Michał Woś
6. Marek Kudela
7. Ireneusz Węgrzyn
8. Piotr Burak
9. Konrad Kostrubała
10. Piotr Kozłowski

DZIAŁACZ ROKU 2009
1. Zbigniew Pająk (Hetman Zamość)
2. Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość)
3. Marek Olenkiewicz (Spartakus Szarowola)
4. Marian Lachowicz (Tur Turobin)
5. Wiesław Niemiec (Olender Sól)
6. Wojciech Skuba (Echo Zawada)
7. Robert Radliński (Metanoja Lipsko)
8. Mieczysław Bartoń (Ostoja Skierbbieszów)
9. Leopold Knap (Olimpia Miączyn)
10. Stanisław Gomoła (Huczwa Tyszowce)

Nagrody m.in. ufundował przewodniczący Rady Powiatu Hrubieszowskiego p. Andrzej Barczuk.

Dotychczasowi zwycięzcy

PIŁKARZ ROKU
2000 – Marcin Pudysiak (Hetman Zamość)
2001 – Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość)
2002 – Mariusz Pliżga (Hetman Zamość)
2003 – Jarosław Czarniecki (Tłoki Gorzyce, Hetman Zamość)
2004 – Andrzej Rycak (Nord 98 Wysokie)
2005 – Artur Chałas (Hetman Zamość)
2006 – Ireneusz Zarczuk (Łada Biłgoraj)
2007 – Jakub Cieciura (Hetman Zamość)
2008 – Rafał Turczyn (Hetman Zamość)
2009 – Kamil Rozmus (AMSPN Hetman Zamość)

TRENER ROKU
2000 – Marian Cisło (Unia Hrubieszów)
2001 – Włodzimierz Gąsior (Hetman Zamość)
2002 – Marian Cisło (Sparta Wożuczyn)
2003 – Robert Kulik (Hetman Żółkiewka, Echo Zawada)
2004 – Grzegorz Wesołowski (Hetman Zamość)
2005 – Zbigniew Kuczyński (Granica Lubycza Królewska)
2006 – Stanisław Pryciuk (Tomasovia Tomaszów Lubelski)
2007 – Michał Furlepa (Olender Sól)
2008 – Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość)
2009 – Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość)

DRUŻYNA ROKU
2006 – Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy starsi)
2007 – Olender Sól (klasa okręgowa)
2008 – AMSPN Hetman Zamość (trampkarze starsi)
2009 – AMSPN Hetman Zamość (juniorzy młodsi)

SĘDZIA ROKU
2006 – Andrzej Kucharski
2007 – Michał Woś
2008 – Ireneusz Węgrzyn
2009 – Andrzej Kucharski

DZIAŁACZ ROKU
2006 – Mieczysław Witkowski (Spartakus Szarowola)
2007 – Wiesław Niemiec (Olender Sól)
2008 – Wiesław Niemiec (Olender Sól)
2009 – Zbigniew Pająk (Hetman Zamość)

***

Opracował – mak

Na zdjęciu – Mariusz Kycko z Kryształu Werbkowice rok 2009 może uznać sportowo za udany (zdj. ze strony Kryształu).