Podała się za córkę, ale 78-latek nie dał się oszukać

Hrubieszowscy policjanci poszukują oszustów, którzy dzwoniąc do 78-letniego mieszkańca miasta próbowali wyłudzić pieniądze. Na szczęście mężczyzna w porę zorientował się, że kobieta, która do niego zadzwoniła i podała się za jego córkę, to oszustka. Mężczyzna oddzwonił do swojej prawdziwej córki i opowiedział o całej historii. Sprawę zgłoszono na policję.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci poszukują oszustów, którzy wczoraj w godzinach przedpołudniowych zadzwonili na telefon stacjonarny 78- letniego mieszkańca miasta i próbowali go oszukać. Kobiecy głos w słuchawce przedstawił się jako córka mężczyzny. Rozmówczyni poinformowała, że jest w kłopotach finansowych i potrzebuje pieniędzy w kwocie około 8 tys. zł.

78-latek zorientował się, że głos w słuchawce, to nie głos jego córki. Po zakończeniu rozmowy oddzwonił do swojej prawdziwej córki, przedstawiając jej całą historię. Kiedy zorientowali się, że dzwoniąca osoba to oszustka, zawiadomili policję.

Reklamy

 

***

 

Przy tej okazji po raz kolejny przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Sprawcy często wykorzystując dobroć seniorów i ich chęć niesienia pomocy, podszywając się za pracowników różnych firm, instytucji, czy członków rodziny, wyłudzają od nich pieniądze. Metody działania sprawców są powszechnie znane jednak wciąż wiele osób staje się ich ofiarami.

Przypominamy! Żeby nie stać się ofiarą oszustów musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc podszywają się za bliskich.

Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji.

Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.źródło: KPP Hrubieszów (EK)