18 lipca 2024

Podrabiana biżuteria

20 października na komisariat w Hrubieszowie stawiła się 69 – letnia mieszkanka Hrubieszowa, która zgłosiła oszustwo. Do jej mieszkania w godzinach południowych zapukała nieznana kobieta w wieku 55 – 60 lat, tęższej budowy ciała, wzrostu ok. 160 cm, ciemnej karnacji i podając się za kierownika włoskiej wycieczki zaproponowała kupno złotej biżuterii po okazyjnej cenie.

Reklamy

Hrubieszowianka wpuściła nieznajomą do domu i kupiła od niej akcesoria (pierścionek, kolczyki, dwa łańcuszki z przewieszkami) za 420 zł. Po transakcji pojawiły się jednak wątpliwości co do autentyczności złota – aby je rozwiać, kobieta udała się do jubilera. Po dokonaniu ekspertyzy biżuteria okazała się tombakowa.

Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i czujność przy dokonywaniu tego typu transakcji. Możliwe, że oszustka lub też ktoś inny – pojawiać się będą co jakiś czas na terenie naszego miasta i proponować zakup podrabianej biżuterii.

Reklamy

Jeśli zaś ktokolwiek zauważy osobę o podanym rysopisie handlującą biżuterią, proszony jest o kontakt z KPP w Hrubieszowie pod nr 997 lub 112.

info:
rzecznik KPP
Justyna Popek

Reklamy