23 kwietnia 2024

W poniedziałek, 15 października 2012 r. wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyły w sadzeniu żonkili przed Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

W poniedziałek, 15 października 2012 r. wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie – Diana Karaś i Izabela Wawrzaszek pod opieką nauczyciela – p. Grzegorza Sieka, uczestniczyły w sadzeniu żonkili przed Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

Nasze wolontariuszki pojawiły się tam na zaproszenie Dyrektora Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach, tym samym reprezentując hrubieszowską szkołę.

Prowadzona w całym kraju kampania hospicyjna „Pola Nadziei” ma na celu gromadzenie środków finansowych służących utrzymaniu hospicjów i zapewnieniu odpowiedniej opieki chorym przebywającym w hospicjach, jak również propagowanie idei pomocy hospicyjnej.

Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil – międzynarodowy symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową. Na początku października sadzi się cebulki żonkili w geście solidarności i pomocy nieuleczalnie chorym. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, rozpocznie się zbiórka funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów.

Beata Tomaszczuk (ZS nr 1)