21 czerwca 2024

Zdobywcy Pucharu Tymbarku zobaczyli w Madrycie spotkanie Hiszpania – Francja

Zdobywcy Pucharu Tymbarku zobaczyli w Madrycie spotkanie Hiszpania – Francja i rozegrali zwycięskie mecze z hiszpańskimi drużynami ze Szkoły Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Futbolu! W rozgrywkach rokrocznie uczestniczą dzieci z powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

W dotychczasowych eliminacjach przygoda młodych piłkarek i piłkarzy z naszego powiatu kończyła się na finałach wojewódzkich, ale w przyszłości kto wie…?

Kolejna edycja Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” już wiosną przyszłego roku, a o dacie i miejscu eliminacji, jak co roku – poinformujemy.

Reklamy

 

Zwycięzcy XII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – drużyny dziewcząt i chłopców z woj. zachodniopomorskiego, w nagrodę za zdobycie słynnego Pucharu Tymbarku i cennego tytułu Mistrzów U-10, wybrali się w wymarzoną podróż do Madrytu, aby oglądać w akcji aktualnych mistrzów UEFA Euro 2012 – reprezentację  Hiszpanii w spotkaniu z drużyną Francji. Sami również rozegrali pasjonujące mecze z hiszpańskimi drużynami ze Szkoły Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Futbolu. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, pokonały w pięknym stylu młodych Hiszpanów 4:2. Polscy Mistrzowie U-10 mieli również okazję zwiedzić Madryt, słynny stadion Santiago Bernabéu oraz muzeum Realu Madryt.

Zdobywcy prestiżowego Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów U-10, czyli drużyny chłopców i dziewcząt z woj. zachodniopomorskiego, przeżyły w Madrycie wspaniałą piłkarską przygodę. Zanim jednak dzieci wyruszyły w podróż, aby obejrzeć mecz Hiszpania – Francja, musiały okazać się najlepsze spośród ponad 140 000 uczestników tegorocznej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Reklamy

Pasjonujący mecz na Estadio Vincente Calderón, zakończył się remisem aktualnych Mistrzów Europy i świata. Zwycięzcy Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, podziwiali futbol na najwyższym poziomie, żywiołowo kibicując wielkim piłkarskim gwiazdom, takim jak: Casillas, Xavi, Iniesta, Benzema i Ribery. Dzień wcześniej sami rozegrali mecze ze swoimi hiszpańskimi kolegami i koleżankami z Królewskiej Szkoły Hiszpańskiej Federacji Futbolu. Drużyny chłopców i dziewcząt solidarnie wygrały stosunkiem bramek 4:2. Spotkania pełne były pięknych piłkarskich akcji oraz niesamowitych emocji. Dzieci miały również okazję spotkać się  z Eduardo Valcárcelem – dyrektorem Szkoły Królewskiej, który opowiedział im o funkcjonowaniu jego piłkarskiej szkółki oraz  szkoleniu młodych hiszpańskich piłkarzy.

Po meczu Hiszpania – Francja, trener reprezentacji dziewcząt z woj. zachodniopomorskiego Adam Łukaszewicz powiedział: Dla naszych dziewcząt była to niesamowita sprawa. Wspaniała atmosfera na trybunach, głośny śpiew i świetna zabawa. Dziewczętom nawet się nie marzyło, że zajdą tak daleko, wygrają Turniej i wyjadą do Madrytu. Spotkanie z gwiazdami światowego formatu, praktycznie oko w oko z odległości kilku metrów, na pewno będzie dla nich dodatkową motywacją do ciężkiej pracy na treningach. Część moich podopiecznych będzie miała możliwość gry również w kolejnej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, więc będziemy się starać obronić zdobyty tytuł.

Podobnie o emocjach towarzyszących podczas tego spotkania wypowiedział się trener chłopców Robert Kaczorowski: Mecz Hiszpanów z Francuzami był wspaniałym widowiskiem z pasjonującą końcówką. Moi podopieczni byli bardzo zadowoleni z tego, że mogli być na takim meczu. Wpatrywali się w piłkarskie gwiazdy biegające po murawie stadionu Atletico Madryt, jak w obrazek. Cały wyjazd do Madrytu zrobił na nas wszystkich ogromne wrażenie. Ta przygoda z Turniejem „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” była jak bajka. Na pewno do końca życia ją zapamiętamy, dla nas było to coś nieprawdopodobnego. 

W trakcie wizyty tegorocznych zwycięzców Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w Madrycie, młodzi piłkarze i piłkarki, mieli także okazję do zwiedzenia słynnego obiektu Santiago Bernabéu – legendarnego zespołu Realu Madryt. Odwiedzili również muzeum poświęcone historii i niezwykłym osiągnięciom drużyny „Królewskich”. Młodzi Mistrzowie z Polski, poznali również najciekawsze zakątki i zabytki stolicy Hiszpanii.

Swoją wielką podróż do Madrytu podsumowała również kapitan drużyny z woj. zachodniopomorskiego. W całym wyjeździe najbardziej podobał mi się mecz Hiszpania – Francja, kibicowałyśmy z koleżankami reprezentacji Hiszpanii. Zwiedzaliśmy Santiago Bernabéu i wygrałyśmy z hiszpańskimi dziewczętami. Za rok znowu będę mogła zagrać 

w Turnieju  – powiedziała Joanna Kasprzak. Z kolei kapitan drużyny chłopców – Damian Kowalczyk, powiedział: Najczęściej będę wspominał mecz z drużyną Hiszpanii. Zwiedzaliśmy także miasto i byliśmy w muzeum Realu Madryt, gdzie podziwialiśmy cenne puchary „Królewskich”. Było bardzo fajnie!

W poprzednich latach zdobywcy Pucharu Tymbarku, w ramach nagrody głównej, mieli okazję odwiedzić tak legendarne stadiony jak Camp Nou, Wembley, Santiago Bernabéu, San Siro oraz Amsterdam Arena. Podczas tegorocznej edycji, organizatorzy przygotowali dla zwycięskich drużyn jeszcze większą niespodziankę, w postaci wyjazdu na mecz zdobywców tytułu Mistrzów UEFA Euro 2012. Cel wyprawy był więc nieznany aż do 1 lipca, co rozpalało wyobraźnię młodych zawodników i zawodniczek. 

W tegorocznej wyjątkowej pod względem sportowych emocji XII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, na boiska wybiegła rekordowa liczba ponad 140 000 dzieci z całej Polski. Piłkarskie zmagania rozpoczęły się wiosną od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Najlepsze z drużyn awansowały do kolejnego etapu, jakim były finały wojewódzkie. Właśnie te zespoły wzmocnione dodatkowo o najlepszych zawodników z drużyn, którym nie udało się przejść do kolejnej fazy rywalizacji, reprezentowały swoje województwa podczas obozów półfinałowych oraz ostatniego, najtrudniejszego etapu rozgrywek, jakim był Wielki Finał. Ostatecznie zwyciężył zespół chłopców z województwa zachodniopomorskiego, który w rzutach karnych pokonał reprezentację Śląska. W rywalizacji dziewcząt najlepszy okazał się również zespół z województwa zachodniopomorskiego, który w emocjonującym spotkaniu, pokonał zespół z Mazowsza.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu lat jest firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.