14 czerwca 2024

Policjanci pomogli chorej kobiecie

Dyżurni hrubieszowskiej policji wykazując się profesjonalizmem i dużym zaangażowaniem doprowadzili do ustalenia personaliów osoby, która wymagała pomocy lekarskiej. Kobieta dzwoniąc na policję, po chwili utraciła przytomność i rozłączyła się. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy rozpoznali głos kobiety udało się jej pomóc.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 20:00. Do Dyżurnego hrubieszowskiej policji zadzwoniła kobieta. Nie podała swoich danych osobowych, a po chwili połączenie telefoniczne przerwało się. Brak było również numeru identyfikującego dzwoniącego. Dyżurny miał jednak przypuszczenia, że rozpoznał głos w słuchawce i niezwłocznie wysłał pod wskazany adres załogę karetki pogotowia. Informacja ta się potwierdziła.

Reklamy

Jak się okazało kobieta, która telefonowała do komendy wybrała w telefonie komórkowym numer 997 omyłkowo, gdyż chciała zadzwonić na pogotowie. Kiedy zadzwoniła, po chwili straciła przytomność i telefon wypadł jej z ręki. Na miejscu karetka pogotowia udzieliła kobiecie niezbędnej pomocy medycznej.

Reklamy

W związku z czynnościami wykonanymi przez policjantów, do Komendy Policji w Hrubieszowie wpłynęło dzisiaj pismo od opisywanej kobiety, w którym wyraża ona swoje podziękowania dla policjantów za udzieloną jej pomoc i fachowość w działaniu.

Mając na uwadze profesjonalne działanie funkcjonariuszy, Komendant wyróżnił ich nagrodą pieniężną, stawiając ich zachowanie za przykład dla innych policjantów.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie
mł. asp. Edyta Krystkowiak