14 kwietnia 2024

Policjanci poszukują oszusta!

Hrubieszów

30 grudnia po południu do Komendy Policji w Hrubieszowie zgłosił się 74-latek, który powiadomił, że ktoś próbował go oszukać podając się za członka jego rodziny. Poprosił o pożyczkę w kwocie 12 tys. zł.

30 grudnia po południu do Komendy Policji w Hrubieszowie zgłosił się 74-letni mieszkaniec naszego miasta, który powiadomił, że ktoś próbował go oszukać. Zadzwonił do niego młody mężczyzna, który podał się za jego siostrzeńca. Poprosił o pożyczkę w kwocie 12 tys. zł. mówił, że pieniądze są mu potrzebne na sfinansowanie bliżej nie określonej transakcji. Dzwoniący poprosił, aby przesłać mu tę kwotę przekazem pocztowym. Zgłaszający udał się do banku celem wypłaty pieniędzy i dokonania przelewu. 74-latek wykazał się wielką rozwagą i ostrożnością w trakcie drogi do banku, zadzwonił do swojej żony by ta sprawdziła okoliczności i zadzwoniła do jego siostrzeńca. Jak się okazało wymieniony kuzyn nie dzwonił i nie potrzebuje pożyczki. Mężczyzna zrozumiał, że ktoś próbował go oszukać i niezwłocznie powiadomił policję.

Przy tej okazji przypominamy także o Kampanii Społecznej „Oszustom Stop!”, która została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

***

Info:
EK (KPP w Hrubieszowie)