15 lipca 2024

W Strzyżowie tir wjechał w budynek [Aktualizacja] [ZDJĘCIA]

Dziś po południu doszło do groźnego wypadku w Strzyżowie. Tir wjechał w budynek.

Reklamy

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Strzyżowie, na drodze krajowej nr 74. Kierowca tira stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w budynek mieszkalny.

Na miejscu zdarzenia interweniowała Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne i Policja.

Reklamy

Budynek jest uszkodzony. Jego stan oceni wezwany na miejsce inspektor nadzoru budowlanego.

Aktualizacja (18.07.2023): KPPSP w Hrubieszowie informuje:

Reklamy

W dniu 18.07.2023 roku o godzinie 13:31 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu ciężarowego, który uderzył w budynek mieszkalny w miejscowości Strzyżów, przy drodze krajowej nr 74.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pięciu pojazdów Straży Pożarnej – trzech z JRG Hrubieszów, OSP Horodło oraz OSP Strzyżów, zastano samochód ciężarowy z naczepą kontenerową, który wypadł z drogi i uderzył w ścianę budynku mieszkalnego.

Kierujący pojazdem oraz osoby przebywające w budynku nie odniosły żadnych obrażeń i znajdowały się pod opieką Zespoły Ratownictwa Medycznego.

W czasie trwania działań trwały silne opady deszczu.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz w uszkodzonym budynku.

Ze względu na uszkodzenia linii napowietrznej, zostało wezwane Pogotowie Energetyczne w celu odłączenia przyłączy. Z kolei ze względu na uszkodzenie konstrukcji budynku, na miejsce zdarzenia został wezwany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po oględzinach wydał zakaz użytkowania budynku.

Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej zabezpieczały miejsce zdarzenia do czasu usunięcia pojazdu przez służby drogowe.

W działaniach na miejscu udział brały – Policja, 3 jednostki JRG Hrubieszów, OSP Horodło oraz OSP Strzyżów – łącznie 18 strażaków. Interwencja Straży Pożarnej trwała 3 godziny i 18 minut.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Wszelkie jego okoliczności ustala hrubieszowska Policja – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z KPPSP w Hrubieszowie.

Przypomnijmy, że do podobnego wypadku w Strzyżowie doszło w lutym tego roku. Wtedy, w dom mieszkalny wjechał kierowca samochodu osobowego.

Przeczytaj: Strzyżów: 23-latek wjechał w dom


ZDJĘCIA:


info i fot. KonradLata.com, źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. JRG Hrubieszów


Hrubieszów: Protest przed sądem [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →