22 maja 2024

Polski księgowy w Londynie

Polacy przebywający w Wielkiej Brytanii znajdują zatrudnienie zarówno u pracodawców brytyjskich, jak i polskich. Okazuje się również, że wielu z nich decyduje się na otwarcie własnej działalność. Podjęcie takiej inicjatywy nie wiąże się z koniecznością dopełniania wielu formalności, a późniejsze prowadzenie księgowości również nie jest kłopotliwe, co stanowi niemałą zachętę dla młodych przedsiębiorców. Tym bardziej, że w Londynie, ale i innych dużych miastach na Wyspach, funkcjonują polskie biura rachunkowe. Polski księgowy to osoba, do której można zgłosić się z każdym problemem dotyczącym podatków, rachunkowości, a obecnie również brexitu.

 

Polskie biuro rachunkowe – obsługa w języku polskim i angielskim

Z usług polskich biur księgowych najchętniej korzystają Polacy, którzy z powodu słabej znajomości języka angielskiego zainteresowani są usługami księgowymi świadczonymi w języku polskim. Poza tym niekiedy zgłaszają się z problemami, których rozwiązanie wymaga znajomości zarówno polskiego, jak i brytyjskiego prawa podatkowego.

Oczywiście, mimo iż klientami polskich biura rachunkowych są przede wszystkim Polacy, biura te kierują swoją ofertę również do rdzennych mieszkańców Wysp Brytyjskich, a także osób innych narodowości. Ogólne zasady prowadzenia własnej działalności są dla wszystkich takie same.

Polski księgowy w Londynie – zakres świadczonych usług

Biura rachunkowe (zobacz Accountancy 4 You Ltd) świadczą profesjonalne usługi doradcze związane z prowadzeniem własnej firmy, zatem wspierają w procesie rejestracji spółki i zajmują się kompleksową obsługą księgową spółek Ltd czy działalności sole trader, a także działalności prowadzonej w innej formie. Polski księgowy zajmuje się również sporządzaniem rozliczeń podatkowych oraz informuje o tym, czy możliwe jest zmniejszenie wysokości podatku płaconego w Anglii.

Oferta polskich placówek księgowych często wykracza poza usługi standardowe. Tematyka rachunkowa jest bardzo rozległa, ponadto często wiąże się z zagadnieniami z dziedziny bankowości czy doradztwa finansowego. Z tego względu polski księgowy może zajmować się również sporządzaniem planów biznesowych, analizowaniem płynności finansowej firmy czy pomaga w uzyskaniu dofinansowania do inwestycji. Oczywiście wszelkie sprawy dotyczące działalności klientów utrzymywane są w ścisłej tajemnicy.

 

 (tekst i fot. mat. sponsora)