22 maja 2024

Pożar budynku wielorodzinnego w Gozdowie. Nieprzytomną kobietę wyprowadzili strażacy [ZDJĘCIA]

Wczoraj po południu doszło do pożaru budynku wielorodzinnego w Gozdowie, w gminie Werbkowice.

– W dniu 9.08.2023 roku o godzinie 17:07 na Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze budynku wielorodzinnego w Gozdowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy zastali zadymienie w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Dym wydobywał się z otworów okiennych, jak i poszycia dachowego.

Podczas przeszukania pomieszczeń, natrafiono na nieprzytomną kobietę z zachowanymi funkcjami życiowymi, która została ewakuowana w strefę bezpieczną i przekazana będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku wielorodzinnym, podaniu jednego prądu wody oraz oddymieniu mieszkań i klatki schodowej. Pomieszczenia mieszkalne przeszukano pod kątem obecności innych osób, których nie stwierdzono. Po przytłumieniu ognia, dogaszono pogorzelisko.

Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych stropu nad klatką schodową oraz nad jednym z mieszkań. Przy użyciu podnośnika hydraulicznego usunięto 1m2 blachy dachowej przy kominie w celu dogaszenia tlącej się belki poszycia dachowego. Miejsce po usuniętym elemencie zabezpieczono plandeką. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ewentualnych zarzewi ognia, których nie stwierdzono – informuje oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

W działaniach na miejscu udział brały – Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, 3 jednostki JRG Hrubieszów, OSP KSRG Werbkowice, OSP Podhorce, OSP Wronowice. Łącznie w akcji gaśniczej uczestniczyło 23 strażaków.

Przypuszczalną przyczyną pożaru – jak informuje hrubieszowska Straż Pożarna – było prawdopodobnie zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

Straty wstępnie zostały oszacowane na 50 tys. zł.

Interwencja ratowników trwała 5 godzin i 39 minut.

Zobacz też:

Hrubieszów: Pożar na ulicy Górnej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zerknij na Instagram →źródło: KPPSP w Hrubieszowie / info: st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. Marcin Hawryluk, OSP w Werbkowicach