20 maja 2024

Poznaj tajemnicę skutecznej walki z twardą wodą w domu

Szacuje się, że nawet w 84% domów na terenie całego kraju może być problem z twardą wodą. Jak ją rozpoznać? O jej obecności świadczy choćby osad na dnie czajnika. Wiele osób szuka skutecznego sposobu na pozbycie się problemu. Jednym z najbardziej satysfakcjonujących są zmiękczacze wody. Co można znaleźć na rynku i które propozycje szczególnie warto wziąć pod uwagę?

 

Po co komu zmiękczacz wody?

Wiele osób świadomie rezygnuje z zakupu zmiękczacza wody uznając ten produkt za zbędny wydatek. Taka oszczędność przy remoncie lub budowie nie zawsze jednak popłaca. W licznych przypadkach okazuje się, że o wiele większe koszty generuje twarda woda.

Czy wiedziałeś, że korzystając z wody o wysokim stopniu twardości możesz wydawać nawet około 800 złotych więcej na środki czystości? Za ogrzewanie możesz przepłacać nawet do 600 złotych, już nic nie mówiąc o tym, ile wychodzi za naprawy sprzętu AGD czy kotła grzewczego.

Ponadto twarda woda ma bardzo negatywny wpływ na skórę i włosy. Powoduje ich przesuszanie, może wzmagać alergie oraz choroby skórne. Oprócz tego na użytkowaniu twardej wody bardzo cierpi pranie – tkaniny tracą swój blask i stają się szorstkie. Zdecydowanie szybciej nadają się do wymiany.

Dlaczego zmiękczacze wody cieszą się aż tak dużą popularnością?

Na poradzenie sobie z wodą o wysokim stopniu twardości jest co najmniej kilka sposobów.

Można czyścić powierzchnie pokryte osadem za pomocą kwasku cytrynowego lub octu. Można też założyć specjalny filtr pralkowy i zmywarkowy z polifosfatem lub dokupić do baterii prysznicowej filtr z KDF. Do pralki można sypać więcej środków zmiękczających i regularnie odkamieniać czajnik oraz żelazko.

Problem polega jednak na tym, że te wszystkie rozwiązania są dobre na poradzenie sobie z kamieniem tam, gdzie widzimy go gołym okiem. Żadna z propozycji nie jest w stanie usunąć osadu z wnętrza rur lub kotła grzewczego.

Właśnie dlatego centralne zmiękczacze wody cieszą się tak dużą popularnością. Tylko one są w stanie kompleksowo poradzić sobie z twardą wodą i zażegnać ten problem na terenie całego budynku.

Które zmiękczacze wody wybierają użytkownicy?

Oto kilka serii centralnych zmiękczaczy wody, które cieszą się dużym uznaniem wśród nabywców. Wybraliśmy je ze względu na jakość wykonania, kraj pochodzenia oraz dodatkowe funkcje zwiększające wygodę korzystania z urządzenia. Poznajcie faworytów!

Zmiękczacz wody, który szybko upora się z problemem

Właściwie od kiedy tylko Ecoperla Toro pojawił się na rynku, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Użytkownicy stawiają na ten zmiękczacz wody ze względu na markowe złoże, które przez znacznie dłuższy czas utrzymuje swoje właściwości i zużywa się wolniej w porównaniu ze standardowymi złożami często stosowanymi w tego typu urządzeniach.

Co ciekawego? Wyróżnikiem Ecoperla Toro jest przede wszystkim budowa, która bardzo ułatwia montaż. Dodatkowym plusem jest wbudowany by-pass i możliwość regulacji stopnia twardości wody na wyjściu.

Seria zmiękczaczy wody na medal

Kolejną propozycją są solidne zmiękczacze wody od marki Ecoperla – Ecoperla Slimline CS. Znajdziesz je w 5 rozmiarach, z czego maksymalna ilość złoża to 30 litrów. Wszystkie modele posiadają głowice sterujące z elektrozaworami. Dzięki tym modyfikacjom istnieje mniejsza szansa na wystąpienie awarii.

To produkt dla tych, którzy nie chcą przepłacać podczas użytkowania. O niskie koszty eksploatacji zadba Ecoperla Perfect System, system solankowania proporcjonalnego oraz specjalnie opracowany, skrócony cykl regeneracji.

Ecoperla Slimline CS spodoba się też osobom, które ponad wszystko cenią sobie komfort użytkowania. W urządzeniu znajdziemy między innymi dźwiękowy alarm poziomu soli oraz system suchego zbiornika.

Dla tych, którzy doceniają nowoczesne rozwiązania

Firma Erie przygotowała specjalną propozycję dla wszystkich, którzy uwielbiają nowinki technologiczne. Kompaktowy zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco ma wbudowaną funkcję WiFi, dzięki której pracę urządzenia można kontrolować z każdego miejsca za pomocą smartfona lub tabletu. Co jeszcze w tej serii jest godne uwagi?

Przede wszystkim bardzo krótka regeneracja, minimalne zapotrzebowanie na sól regeneracyjną oraz cała masa funkcji ułatwiających eksploatację (dźwiękowy alarm poziomu soli, system suchego zbiornika, solankowanie proporcjonalne). To produkt z wyższej półki dla naprawdę wymagających klientów dostępny w 4 rozmiarach do wyboru.

Wydajność przede wszystkim

Dwuczęściowe zmiękczacze wody z serii Ecoperla Softower to urządzenia, które z czystym sumieniem można polecić osobom potrzebującym dość dużych ilości czystej wody. Ecoperla Softower doskonale sprawdzi się w dużych domach, przy wieloosobowych rodzinach, w pensjonatach. Oprócz najwyższej jakości żywicy monosferycznej, wyróżnikiem tej serii jest Ecoperla Smart System zapewniający dłuższą i bardziej wydajną pracę oraz głowica sterująca od firmy Clack – znanego producenta.

Jak wybrać ten idealny produkt?

Wybór idealnego zmiękczacza wody wcale nie jest prosty. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę ilość mieszkańców, przepływ wody oraz własne potrzeby. Wiele osób decyduje się na samodzielny wybór i zakup urządzenia, jednak w razie wątpliwości zawsze warto dopytać eksperta. Skorzystaj z czatu w sklepie internetowym KrainaWody.pl

 

(tekst i fot. mat. sponosra)