21 maja 2024

Przemyt papierosów o wartości blisko 115 tys. zł.

W miniony weekend funkcjonariusze Służby Celnej w Hrubieszowie udaremnili przemyt 11,5 tys. paczek papierosów. Ładunek drewna i pelletu słonecznika posłużył jako przykrywka dla nielegalnego przywozu papierosów o wartości rynkowej blisko 115 tys. zł.

Już w sobotę (18.02).  funkcjonariusze celni z Hrubieszowa zatrzymali 5 tys. paczek papierosów ukrytych pod ładunkiem drewna. Na podstawie wyniku prześwietlenia ładunku promieniami rtg celnicy wytypowali do szczegółowej rewizji jeden z wagonów. W belach drewna wydrążone zostały specjalne otwory, w których umieszczono pudełka z papierosami. Celnicy znaleźli 10 takich pudełek, wewnątrz których było po 50 kartonów papierosów marki Magnat z białoruskimi znakami akcyzy.
 
Sytuacja powtórzyła się w nocy z soboty na niedzielę (18/19.02). Tym razem celnicy skontrolowali skład kolejowy z ładunkiem pelletu słonecznika. Obraz uzyskany w wyniku skanowania RTG wskazywał, iż w jednym z wagonów poza deklarowanym towarem może znajdować się coś więcej. I rzeczywiście pod pelletem schowane były kartonowe pudełka (13 szt.) wypełnione papierosami. Celnicy wydobyli z pelletu  łącznie 6,5 tys. paczek papierosów marki Fest oznaczonych białoruskimi znakami akcyzy oraz EB bez znaków skarbowych.


Źródlo:

Służba Celna RP