Przewodnik Hrubieszowski

Ostatnio otrzymałem z Urzędu Miasta Hrubieszowa kolorowy i błyszczący najnowszy Przewodnik Hrubieszowski, który precyzyjnym tekstem przygotowanym przez dr Justynę Wojtiuk prezentuje i opowiada o najważniejszych zabytkowych zabudowach miasta. Polecam!

Reklamy

Teksty są dodatkowo przetłumaczone i na język angielski przez Ewę Androsiuk-Kotarską. Jest wiele kolorowych zdjęć wspaniale wykonanych przez Marka Rysia, Martę Szpindę, Piotra Grzymałę, Agnieszkę Sarnę, sięgnięto i do archiwum UM Hrubieszów. Mapę nakreślił Jarosław Bartczak. Opracowała graficznie i przygotowała do druku Sławomira Mosińska. Wydanie koordynowali: Elżbieta Telega-Niemczyk, Agnieszka Sarna i Katarzyna Wolska. Opracowanie liczy 40 stron i okładkę.

Dla mnie najważniejsze, że pojawiła się tablica pamiątkowa poświęcona Towarzystwu Gimnastycznemu Sokół w Hrubieszowie (budynek sądu i prokuratury) zawieszona z okazji 90 lat hrubieszowskiego sportu, ale jest jeszcze jedna z tej okazji poświęcona Związkowi Strzeleckiemu i Klubowi Sportowemu w Hrubieszowie. Na zdjęciu z Muzeum są widoczne meble, jaki przekazała rodzina Kitlińskich.

Czego mi brakuje…? Jako sportowiec – starego stadionu i nowego, a przecież tysiące mieszkańców Hrubieszowa w różnej formie nie mogło i nie może bez niego żyć. Więc liczę, że w następnym opracowaniach (powiatowych i gminnych również) już pojawi się i ten temat.

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Scan okładki – mak


Zobacz też:

Powiat hrubieszowski: Trasa „Nie tylko o kobietach” – ZDJĘCIA

Powiat hrubieszowski: Trasa „Nie tylko o kobietach” – ZDJĘCIA


Lykoland