26 maja 2024

Radio Lublin: Przełom w medycynie nadciąga z Hrubieszowa

To wielka szansa dla pacjentów i duma dla Lubelszczyzny. Pochodzący z Hrubieszowa Paweł Soluch, prezes firmy Neuro Device, wraz z pracownikami pracuje nad stworzeniem innowacyjnych technologii, które mogą okazać się przełomem dla pacjentów dotkniętych afazją (czyli problemami z mową i jej rozumieniem) po udarze mózgu.

 

Materiał w Radio Lublin: AUDIO

https://radio.lublin.pl/news/przelom-w-medycynie-nadciaga-z-hrubieszowa

 

(źródło: radio.lublin.pl)

 

***

 

Przypomnijmy – firma Neuro Device, kierowana przez Pawła Solucha – reprezentująca Polskę w prestiżowym konkursie – powalczy w Amsterdamie o grant z puli miliona dolarów.

Ewentualna wygrana może wspomóc rozwój innowacyjnej technologii, zapewniającej pacjentowi dotkniętemu afazją po udarze mózgu, łatwiejszy dostęp do nowych metod rehabilitacji.

Do 25 kwietnia firma będzie walczyła w pierwszym etapie finału Chivas Venture o 50 tys. dolarów. Przez 3 najbliższe tygodnie, każdy będzie mógł wspomóc Neuro Device w walce o zwycięstwo.

Wystarczy wejść na stronę http://www.chivasventure.com i zagłosować na polski wynalazek, który może pomóc milionom ludzi na całym świecie.

Jako mieszkańcy Ziemi Hrubieszowskiej możemy pomóc młodemu, ambitnemu krajanowi i jego firmie w odniesieniu sukcesu, co przyniosłoby powód do dumy nie tylko jemu, ale i naszemu miastu.

Zapraszamy do głosowania na hrubieszowianina!

 


 

Zobacz też:

Polska firma rozwija sposób na leczenie afazji. O projekcie hrubieszowianina głośno w ogólnopolskich mediach

Obejrzyj film o polskim wynalazku i zagłosuj na hrubieszowianina 

Reprezentuje Polskę, pochodzi z Hrubieszowa. Zagłosuj na Pawła Solucha i polski wynalazek 

 

Poniżej film reklamujący polski wynalazek oraz wywiad w Parkiet TV: