Radny Michał Miścior opuścił koalicję rządzącą powiatem hrubieszowskim

Radny Michał Miścior, w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w dniu 24 listopada złożył oświadczenie o wyjściu z rządzącej powiatem koalicji radnych PiS i PSL.

Reklamy

Radny Michał Miścior poinformował nasz redakcję:

Na nadzwyczajnej XXVI sesji Rady Powiatu w Hrubieszowie w dniu 24.11.2020 oświadczyłem, że wychodzę z rządzącej powiatem koalicji 12 radnych PiS+PSL ale nadal pozostaję członkiem klubu radnych PSL. Powodem mojego wyjścia jest:

Reklamy

1. Mimo wielkokrotnego zapewniania mnie o tym, że Starostwo wesprze Gminę Miejską przy budowie basenu nie pojawiło się to w planie budżetu na rok 2021. Budżet w roku 2021 planowany jest na kwotę 102mln zł i ani złotówki na basen.

2. nie chce być w koalicji z radnymi, którzy przyszli do rady powiatu pracować dla mieszkańców powiatu hrubieszowskiego a aplikują i dostają prace w strukturach powiatu (oni oraz osoby im bliskie)

3. nie podoba mi się polityka kadrowa prowadzona obecnie w starostwie i jednostkach organizacyjnych np.:

• bez konkursu (bo nie jest wymagany) do pracy przyjmowane są osoby na stanowiska administracyjne a nie potrafiące przysłowiowo włączyć komputera a w kolejce na przyjęcie czekają osoby kompetentne,

• wyższe stanowisko w jednostce organizacyjnej powierza się bez konkursu (bo nie jest wymagany) kasjerce ze sklepu

Mógłbym wymieniać więcej, ale po prostu wychodzę z tej koalicji…